11 Ocak 2016 Pazartesi

Ruzi Nazar (Nasar) hakkında kısa yazı

Şöyle ufaktan bir göz gezdirdim kendisi hakkında yazılanlara. CIA ajanı demişler. Eyvallah, inkar edilen bir durum da söz konusu da değil; lakin kimse sınanmadığı günahın masumu sanmasın kendini. 

Hele ki bu konuya tamamen yabancı iken. Sovyetlerin insanlara yaşattıklarını anlamak için Cengiz Dağcı, Cengiz Aytmatov ve Soljenitsin okumadan atıp tutmak ne kadar da kolay, öyle değil mi? Ölmüş ve kendisini savunamayacak insanların arkasından konuşmak ise bedava. Adam maaşlı trol, gelmiş, klayve delikanlısı Merhum Alparslan Türkeş'e laf ediyor, Ruzi nazar'a darbelerin arkasında idi diyor. sorsan Madanoğlu kim bilmez, Talat Aydemir'i hiç duymamıştır, 14'ler desen rock gurubu sanar.


He paşam he!

İnim inim inleyen memleketinin istikbali ve refahı için, Rus postallarını temizlemeye mahkum Kırımlı anneler, Ahıskalı dedeler için, yurdundan barkından edilmiş Çeçenler, hatta gulaglarda çürüyen Ruslar için ben de Ruzi'nin yerinde olsam onun kadar başarabilir miyim bilmem ama yurdum için işbirliği yapmaktan çekinmem. Her şerefli Türk evladının da Stalin diktatörlüğü altındaki insanlar için bunları yapması gerektiğine kaniiyim. Mücadeleci ve özgürlükçü olmayı da göt kılı olmaya tercih ederim. 

Türkistan Lejyonu fikrinin Türkiye'den çıktığını ama Boraltan köprüsü'nde kardeşlerimize ihanet ettiğimizi de cümle alem biliyor. 

Ruzi ve Ruzi gibi Sovyetlere karşı Türk Cumhuriyetlerinin bağımsızlığı için ömrünü çürüten tüm yiğitlere selam olsun.

Biraz öğrenip de destekli sallayın. böyle çok komik oluyorsunuz.

Not: Sylvia Nasar'ın babasıdır. Bayan Nasar, John Nash'in hayatını konu alan biyografi eseri "Akıl Oyunları" kitabının yazarıdır. Çekilen filmin başrolünde "Russell Crowe" oynamış, film Oscar ödülleri almıştır. Kendisi kızının isminin Zülfiye olduğunu defalarca dile getirmiştir. Rahmetli hakkında geniş çaplı bilgi edinmek isteyenler Enver Altaylı tarafından kaleme alınan biyografiden istifade edebilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme