29 Aralık 2017 Cuma

29.12.2017 Genel Gündem

29.12.2017
GÜNDEM
Fetö Listesinde 3 Ünlü Futbolcu 
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından terör örgütü FETÖ/PDY'nin Türk futbol dünyasındaki yapılanmasına yönelik sürdürülen çalışmalar kapsamında gözaltına alındıktan sonra etkin pişmanlıktan faydalanarak serbest bırakılan eski Başakşehirli futbolcu Bekir İrtegün'ün, ifadesinde 20 kişilik liste verdiği, bu listede Süper Lig takımlarında oynayan üç aktif futbolcunun daha bulunduğu öğrenildi. MİT tarafından tespit edilip hazırlanan FETÖ terör örgütünün gizli haberleşme programı ByLock kullanıcıları listesinde yer alan ve hakkında yurtdışı çıkış yasağı bulunan eski Başakşehirli futbolcu Bekir İrtegün, geçtiğimiz 15 Temmuz günü Atatürk Havalimanı'na yurtdışına çıkmak için gitmiş ancak pasaportunda tahdit bulunduğu için çıkışına izin verilmemişti. FETÖ örgütünün gizli haberleşme programı Bylock kullancısı olduğu için Atatürk Havalimanı Emniyet Şube Müdürlüğü'nde ifadesi alınan ve ifadesinde kendisinin örgütle bağını kestiğini ve telefonuna kimin, nasıl bu programı yüklediğini savcıya açıklayacağını söyleyerek savcı talimatıyla serbest bırakılan İrtegün, aradan geçen 10 günlük süre zarfında savcılığa herhangi bir bilgi ve ifade vermeyince geçtiğimiz Temmuz ayının son günlerinde hakkında gözaltı kararı çıkarılmıştı. Gözaltı kararını duyunca özel avukatıyla birlikte emniyete giden eski milli futbolcu, itirafçı olmak istediğini ve etkin pişmanlık yasasından yararlanmak istediğini beyan ederek emniyette verdiği kısa ifadenin ardından bir gün sonra sevk edildiği İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nda soruşturmayı yürüten savcıya sayfalarca teferruatlı ifade vermişti. İrtegün, FETÖ bağlantılı olduğunu öne sürdüğü Türk futbol dünyası içerisindeki 20'ye yakın ismi vermişti. İtirafların ardından adliyeye sevk edilen İrtegün, savcılıkça "etkin pişman" olarak değerlendirilip tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.
Milliyet


Aceleci Olmamakta Fayda Var 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP ile ittifak konusunda "Şu anda gerek MHP'nin gerek ise bizim, özellikle ülkemizin milli ve yerli duruşunda bir ittifakımız var. Bu bizi çok daha farklı, çok daha olumlu yerlere taşıyabilir. Çok aceleci olmamakta fayda var. Bu işi liderler bazında götürmekte fayda var. Bu konuda önüne gelen herkes konuşursa yanlış olur" ifadelerini kullandı. Afrika gezisini tamamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, gezinin son durağı Tunus dönüşünde uçaktaki gazetecilere gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu ve soruları yanıtladı. İşte açıklamalarından satır başları: (ABD'de devam etmekte olan ve sona geldiği söylenen Hakan Atilla davasının başından beri seyrine baktığınızda, olası sonuçlarını değerlendirdiğinizde nasıl bir görüntü ortaya çıkıyor? Bir ceza çıkabileceği ve bankacılık sistemi üzerinde baskı kurulacağı gibi iddialar gündeme getirildi) Sözünü ettiğiniz davada gelinen nokta itibarıyla, Hakan Atilla'nın bir suçu olmadığının bunlar tarafından da görüldüğünü düşünüyorum. Jürinin bunu görmüş vaziyette olduğuna zannediyorum. Fakat buna rağmen jüri, adeta belirsizlik içinde olduğu için karar verme konusunda da zorlanıyor, kararını veremiyor gibi görünüyor. Bizim beklentimiz adaletin yerini bulmasıdır. Şu anda Halk Bankası, Genel Müdür Yardımcılarının oradaki durumunu yakından takip ediyor; avukatlar işi yakından takip ediyorlar. Zannediyorum ki Hakan Atilla ile ilgili süreç, bankamızın beklediği istikamette tecelli edecektir. Tabii ki Hakan Atilla'nın ABD'ye 7. girişinde tutuklanması düşündürücüdür. Daha önce ABD'ye 6 kez giriş çıkış yapmış. Bunlarda bir şey olmayıp, yedincisinde tutuklanması tabii ki düşündürücü. Temennimiz, Hakan Atilla'nın bir suçu olmadığının oradaki mahkeme tarafından da anlaşılmasıdır. (Kemal Kılıçdaroğlu, 'Rıza Sarraf ile ilgili görüş ifade etmiyor' diyerek sizi eleştiriyor. Cevap verecek misiniz?): Kılıçdaroğlu, benim konuşma gündemimi belirleyecek kıratta değil. Biz ne zaman nerede ne konuşacağımızı gayet iyi biliriz. Kılıçdaroğlu kendine baksın. Yanında ne söylediğini bilmeyen o bazı tipler var, gitsin önce onlarla ilgilensin. O haddini, ceddini, kendini, neslini bilmeyen o Konya milletvekili gibi adamlarla ilgilensin. Benim gündemimde Kılıçdaroğlu yok. Ben şu anda Sudan, Çad, Tunus gibi bir ziyaretten geliyorum. Oralarda ne konuştuğumu dinleme fırsatı ve imkanı bulabildiyse, bizim nelerle meşgul olduğumuzu anlamış olmalıdır. Biz uluslararası düzeyde ülkemizi nasıl daha iyi bir noktaya taşıyabileceğimizin, uluslararası konularda Türkiye'nin düşüncesini nasıl yansıtabileceğimizin derdindeyiz. Mesela Türkiye olarak Kudüs meselesini Birleşmiş Milletler'e taşıyabildik mi? Taşıdık. Orada alınan netice ortada mıdır? Ortadadır. Biz bunu yaptık. O ise Esed'in yanına giderken, buradan ne gibi mesaj götürürüm derdinde.
Milliyet

Bylock Listesinden Adını Sildi 10 Yıl Yedi 
MİT, 2016'da Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na FETÖ'nün kripto haberleşme ağı ByLock kullanıcılarının isim listesini dijital olarak gönderdi. ByLock listesi, görevi gereği Ankara Adliyesi'nde zabit katibi Emre Şanlıtürk'e teslim edildi. Kendisinin ve ağabeyinin telefon numaralarının da ByLock listesinde bulunduğunu fark eden Şanlıtürk, kullandığı telefonun numarası ve IMEI numarasını sildi, ağabeyinin de adını değiştirdi. Başlatılan soruşturmada ifadesi alınan Emre Şanlıtürk şunları söyledi: "2016 yılında görevim gereği Milli İstihbarat Teşkilatı'ndan gelen FETÖ üyesi olup ByLock kullanan kişilerle ilgili ilk liste bize teslim edildi. İkinci liste kasım veya aralık ayında teslim edildi. Bu kapsamda adliyede ByLock odası kuruldu. Sorgulamalar bu odada bizim tarafımızdan yapılıyordu. İkinci liste hatırladığım kadarıyla 123 bin kişiden oluşuyordu. Bu listeye kullanımımda olan 507 021 .. .. numaralı telefon hattını kontrol için yazdığımda listede olduğunu gördüm. FETÖ örgütü ile hiçbir bağlantım olmadığı için bu durumu görünce haksız yere soruşturma geçireceğimi düşünerek telefon numarası kısmını listeden sildim. Ayrıca ağabeyim Emrah Şanlıtürk'ü de listede sorguladım. Onun da ismi ve telefonu vardı. Ben, Emrah Şanlıtürk olarak listede yer alan ismi Emrah Sanlı olarak değiştirdim." Zabit Katip Emre Şanlıtürk hakkında 'Silahlı terör örgütüne üye olma', 'Suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme' suçundan Ankara 20. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Yapılan yargılamada mahkeme her iki suçtan sanık Şanlıtürk'e 10 yıl 6 ay hapis cezası verdi.
Hürriyet

DÜNYA
Daeş Afganistan'ı Yine Vurdu 
Suriye ve Irak'ta büyük ölçüde etkisiz hale getirilen terör örgütü DAEŞ, Afganistan'da saldırılarına devam ediyor. Afganistan'ın başkenti Kabil'de Şiilere ait bir kültür merkezine düzenlenen ve DAEŞ tarafından üstlenilen intihar saldırısında 41 kişi hayatını kaybetti. Taliban ise bir bildiri yayımlayarak saldırı ile ilgisi olmadığını açıkladı. İçişleri Bakanlığı sözcü Yardımcısı Nasrat Rahimi, saldırganın Kabil'in 6. bölgesinde, Afganistan'ın Sesi (Ava) adlı haber ajansının bulunduğu kültür merkezi binasına girerek üzerindeki bombayı infilak ettirdiğini söyledi. Rahimi, saldırının, kültür merkezinde öğrencilerin toplantı yaptığı sırada gerçekleştiğini ve saldırının ardından kültür merkezi binasının yakınına yerleştirilen iki bombanın daha patlatıldığını bildirdi. İstiklal Hastanesi'nden yapılan açıklamada, yaralılardan bazılarının durumunun ağır olduğu aktarıldı. Ülkenin en büyük etnik gruplarından Şii mezhebine mensup Hazara gruplarına ait olduğu bilinen "Tabyan" adlı kültür merkezinin içinde, haber ajansı ve eğitim merkezi gibi kuruluşlar yer alıyor. Ülkede son aylarda Şiilere ait birçok merkez, DAEŞ tarafından hedef alınıyordu. Ekim ayında Şii azınlığa ait bir camiyi hedef alan saldırıda 39 kişi hayatını kaybetmişti. Başkent Kabil'de Pazartesi günü Afgan istihbarat servisi binası yakınında düzenlenen bir başka intihar saldırısında da 10 kişi yaşamını yitirmişti.
Milliyet

En Büyük Takas 
Ukrayna'da Kiev yönetimiyle ülkenin doğusunu kontrolü altında tutan Rusya yanlısı isyancılar, çatışmaların başladığı 2014'ten bu yanaki en büyük esir değişimini yaptı. Ukrayna makamları isyancıların elindeki bölgeye 260 kişiye gönderirken, isyancılar da bunun karşılığında Donestk ve Luhansk bölgelerinde tutulan 70 kişiyi serbest bıraktı. Bu, taraflar arasında son 15 aydır yapılan ilk esir değişimi. Esir değişimi, 2015'te imzalanan Minsk Barış Anlaşması'ndaki başlıca maddelerden biriydi. Ancak anlaşma hayata geçmedi ve uzmanlar esir değişiminin bu anlamda çok önemli bir gelişme olmadığını söylüyor, çünkü tarafların ellerinde çok sayıda esir bulunuyor. Rusya yanlısı isyancıların elindeki bölgeye aslında 306 esirin gitmesi planlanıyordu, ancak bazılarının henüz bilinmeyen nedenlerle gitmeyi reddettiği belirtildi. Esir değişimi için yapılan müzakerelere Rusya lideri Vladimir Putin, Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko ve Rus Ortodoks Kilisesi katılmıştı. Ukrayna'da Nisan 2014'te başlayan çatışmaların ardından Rusya, Ukrayna'nın Kırım yarımadasını ilhak etmişti. BM'ye göre çatışmalarda 10 binden fazla kişi hayatını kaybetti.
Vatan

'İşgalin Parcası Olmayacağız' 
İsrail'de 63 genç, 'İşgalin bir parçası olmayacağız' başlıklı bir mektupla Başbakan Benjamin Netanyahu'ya orduya katılmayacaklarını yazdı. "Ordu hükümetin temel insan haklarını ihlal eden ırkçı politikalarını uyguluyor" diyen vicdani retçi gençlerin ortak imzaladığı mektup İsrail'in günlük gazetesi Yedioth Ahronoth'da yayımlandı. Filistin'in işgal edildiğini ve bu işgalde yer almak istemediklerini vurgulayan gençlerin Başbakan Netanyahu ve Genelkurmay Başkanı Gadi Eisenkot'a hitaben yazdıkları mektupta şu ifadelere yer verildi: Filistin halkının işgal ve zulmünün bir parçası olmamaya karar verdik. 'Geçici' denilen durum 50 yıldır devam ediyor ve buna destek olmayacağız. Ordu hükümetin en temel insan haklarını ihlal ettiği ırkçı politikaları izliyor ve aynı bölgede İsrailliler için farklı, Filistinliler için farklı yasalar uyguluyor. Mektubu imzalayanlar arasında askere gitmeyi reddettiği için hapis yatmakta olan 20 yaşındaki Matan Helman da bulunuyor.
Vatan

Erkeklerde Obama Kadınlarda Hillary 
Gallup araştırma şirketinin anketine göre; ABD'de en çok hayran olunan kişiler, erkeklerde eski ABD Başkanı Barack Obama, kadınlarda ise eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton. Bu durum Obama için son 10 yıldır, Hillary içinse son 16 yıldır değişmiyor. Ankete katılanların yüzde 17'si en gıpta edilen erkek şahsın Obama olduğunu söylerken, bu oran geçen yıl yüzde 22'ydi. ABD Başkanı Trump ise yüzde 14'lük oranla Obama'dan sonra geldi. Hillary Clinton'a hayran olanların oranı yüzde 12'den 9'a düşse de, o, ABD'de en imrenilen kadın olmayı sürdürdü. Obama'nın eşi Michelle Obama ise yüzde 7'lik oranla kadınlarda ikinci sırada.
Hürriyet

 EKONOMİ 
Dolar: 3,7784-3,7797
Euro: 4,5143-4,5159
Sterlin: 5,0855-5,0886         
Gram Altın: 157,4069-157,4709

Spk'dan Suç Duyurusu 
Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) sanal oyun 'Çiftlik Bank' ve bağlantılı olduğu şirketler hakkında suç duyurusunda bulundu. SPK'dan yapılan açıklamada, 'Çiftlik Bank' adı altında www.ciftlikbank.com ve www.ciftlikbank. web.tr adresli internet siteleri ve 'Çiftlik Bank' ile ilişkili olduğu anlaşılan Çiftlik Bilgi İşlem Bilişim Tarım Hayvancılık Tic. Ltd. Şti., Fame Game Hayvancılık Sanayi ve Ticaret A.Ş., Çanakkale Dora Gıda İçecek İnşaat Petrol Tarım ve Hayvancılık Turizm Ticaret Limited Şirketi ve Famegame Software Ltd. unvanlı şirketlerce yürütülen faaliyetlerin incelendiği belirtildi. 'Mağduriyet doğabilir' Açıklamada şöyle denildi: "İncelede Çiftlik Bank adlı oyun platformunun internet siteleri ve sosyal medyada kullanıcılara yüksek getirilerin vadedildiği, yüksek getirinin kaynağı olarak hayvancılık sektöründe yapılan yatırımların gösterildiği, ancak söz konusu şirketlerin de zarar ettiği görüldüğünden, yüksek ödemelerin gerçekleştirilmesinin mümkün olmadığı, çok sayıda kişiden hayatın olağan akışına uygun olmayacak şekilde yüksek getiri taahhüdüyle para toplanmasının Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'un 80. maddesi ile kurulması yasaklanmış 'piramit satış sistemini' bünyesinde barındırması ve hileli davranışlar yoluyla sisteme para aktaran şahısların zarara uğratılabileceği ve ileride büyük mağduriyetlere yol açabileceği hususları dikkate alınarak başsavcılığna suç ihbarında bulunulmasına karar verilmiştir."
Milliyet

İlk Çeyrekte Hisse 
Rekor üstüne rekor kırarak bu yıl 115 bin puana kadar yükselen ve yatırımcısına yüzde 43 kazandıran Borsa İstanbul'da çıkışın 2018'de de sürmesi bekleniyor. Kurumsal yatırımcılarla yapılan ankete göre, 2018'in ilk çeyreğinde yatırım aracı tercihleri arasında hisse senedi ön plana çıktı. Yatırımcıların en fazla takip edeceği makro gösterge de enflasyon olacak. Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD) üyelerinden oluşan 19 fon yöneticisinin katılımıyla 20-27 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilen anketin sonuçlarına göre, yatırımcıların yüzde 48'inin ilk çeyrekte tercihi hisse senedi çıktı. Hisse senedinden sonra gelen yatırım aracı tercihi yüzde 21 ile özel sektör tahvili. Fon yöneticilerinin takip edeceği en önemli ekonomik gösterge yüzde 58 ile enflasyon oldu. Enflasyonu yüzde 26 ile döviz kuru takip edecek. Ankete göre ilk çeyrekte fon yöneticilerinin borsada sektör önceliğinin başında bankacılık hisseleri yer alıyor. Bankacılığı perakende ve petrokimya takip etti.
Vatan

Kredi Kartında İnternet Onayına 1 Aylık Uzatma 
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, banka ve kredi kartlarının e-ticarette kullanılabilmesi için kart hamilinden onay alma süresinin 31 Ocak 2018'de sona ereceğini söyledi. Akben, banka ve kredi kartlarının e-ticarette kullanılabilmesi için kart hamili onayı alınması şartını getirdiklerini, bunun için 16 Şubat'ta kurul kararı aldıklarını hatırlattı. Bankaların farklı kanallardan müşterilerine ulaşmaya çalıştığını ancak bazı nedenlerden dolayı müşterilere ulaşmada bir takım zorluklar yaşandığını dile getiren Akben, şöyle devam etti: "Onay süresi 17 Ağustos'ta bitecekti ancak gelen talepler doğrultusunda bu süreyi 31 Aralık'a ertelemiştik. Biz süreyi ne kadar da uzatsak müşteriler bankaların çeşitli kanallardan gönderdikleri onay mesajlarına bilinçli cevap vermiyor. Çünkü vatandaşın cebinde birden fazla kart olabiliyor. Bu kartlardan bazıları internete açık bazıları değil. Aslında vatandaş istediği zaman bankasını arayarak anında kartını internetten kullanıma açabilir. Banka ve kredi kartlarının elektronik ticarette kullanılabilmesi için kart hamilinden onay alma süresini bankalar ve vatandaşlardan gelen talepler ile yıl sonunda gerek yoğunlaşan harcamalar gerekse banka sistemlerinin entegrasyonunda aksama olmaması için 31 Ocak 2018'de sona erdireceğiz."
Vatan

Otoda Zamma Matrah Freni 
MALİYE Bakanlığı, Kasım 2016'da bir gece ansızın ÖTV'de değişiklik yaparak matraha (vergisiz fiyat) dayalı kademeli sisteme geçti. Buna göre 1.6 litre ve altı motora sahip araçlardaki ÖTV oranları yüzde 45 ila 60 arasında 3 dilime ayrıldı. Matrahı 40 bin TL'yi aşmayan otomobiller için ÖTV yüzde 45'te sabit kalırken, matrahı 40 bin lirayı aşıp 70 bin lirayı geçmeyenler için ise ÖTV yüzde 45'ten 50'ye yükseldi. Matrah fiyatı 70 bin lirayı aşanlarda ise ÖTV oranları ise bir gecede yüzde 45'ten yüzde 60'a çıktı. İşte bu sistem 1 yıldır sektörün büyük kabusu oldu. Çünkü Türk Lirası'nın Euro karşısında 1 yılda yüzde 22 değer kaybettiği bir ortamda matraha dayalı ÖTV sistemi araç fiyatlarının neredeyse her ay otomatik olarak zamlanmasına yol açıyor.
Hürriyet
 
POLİTİKA
'İkinci Turda Chp Adayını Destekleriz' 
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, dün gazete ve televizyonların Ankara temsilcileriyle bir araya geldi. Seçimlerde nasıl bir tutum izleyeceklerine dair açık mesajlar veren Akşener, "İYİ Parti iyi görünüyor" dedi. Seçmenin batıda AK Parti ile CHP, doğuda AK Parti ile HDP arasında tercihe zorlandığı tespitini yapan Akşener, "Diyarbakır'da 1 milletvekili çıkaracak durumdayız" dedi. Akşener özetle şunları söyledi: AK Parti yüzde 25-30 arasında onların deyimiyle Tayyipçi seçmene sahip. 7 Haziran'da 10 puan kaybetmişti. Bunun 12'ye çıktığını düşünüyorum. 12 puan şu an askıda. Trakya'da CHP'ye oy veren merkez sağ seçmen var. Onlar İYİ Parti'ye kayar. CHP'den yüzde 4 civarında bize kayış var. MHP'nin 16 Nisan'daki 12 puanının 9 puanı "hayır" dedi. Benim öngörüm ve anketlerimize göre 6 puanı bizde, 3 puan Tayyip Bey'in şahsına kaymış, 3 puan da askıda. Partiler arası eşit bir ittifak sistemi çıkmaz. Sayın Erdoğan, partisinin bünyesinde 50 değil, 70 milletvekili de verir MHP'ye. Ama Bahçeli dahil olmak üzere herkesin AK Parti'nin şemsiyesi altında seçime girmesini ister. Böyle olduğu zaman da tanıdığım sayın Bahçeli, abimin çok yakın arkadaşı olan sayın Bahçeli, geri dönüşüyle ilgili sorun yaşayacağını öngörüp katiyetle o sandalyeden kalkıp AK Parti'nin bünyesinde seçime girmez. Dolayısıyla iki partinin yan yana gelmesiyle eşit düzeyde bir ittifak olmaz. AK Parti açısından da iki ayrı parti üzerinden ittifak Sayın Cumhurbaşkanı açısından bir güç zaafiyeti algısına sebep olur. O da onu yapmaz. Sayın Bahçeli de sandalyeyi boş bırakıp, birine emanet edip gitmez. Velhasılı kelam bundan bir şey çıkmaz. İkincisi; diyelim ki herkesin kimliğini koruyarak yaptığı bir ittifak çıktı. Şahsi hayalim şu, Demokrat Parti, Saadet Partisi gibi partilerle ittifak yapmayı arzu ederim. CHP ile ittifak yapar mıyız, hayır. Çünkü Cumhurbaşkanlığı için tüm siyasi partilerin aday çıkarması gerekir. İYİ Parti iddialı bir partidir. CHP'yle ittifak yaptığınızda oyunuz ortadan kalkar. Bu manadaki ittifaklara, buna AK Parti dahil, ittifak arayışımız olmaz. İkinci tura CHP'nin adayı kalabilir. Kaldığı zaman CHP'nin adayını destekleriz. Erken Cumhurbaşkanlığı seçimini 15 Temmuz 2018'de bekliyorum. Çünkü Sayın Erdoğan daha düşük aldığı yerel seçimi erken seçimden önce yapmaz.
Vatan

'Kaç Kişi Haksız Yere İçerde Bilmiyoruz!' 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, KHK ile getirilen sivillere yargı muafiyetiyle ilgili, "Burhan Kuzu, 'Bundan sonraki olayları da kapsamaktadır' dedi. Kendi partisinden eleştiri gelince düzeltti. Siyasal görüş olarak, hükümete yakın ceza hukukçuları da bunu söylüyor, yanlıştır diyor" dedi. 11 bin 480 kişiye ByLock tuzağı kurulmasıyla ilgili de, "Kaç kişi haksız yere içeride bilmiyoruz' dedi. Habertürk TV'de Gazeteci Ece Üner'in sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle; Vize krizinin aşılması güzel bir olay. Biz bütün ülkelerle aramızın iyi olmasını isteriz. Türkiye'nin yaptığı açıklama ile ABD'nin yaptığı açıklama arasında çelişkiler var. Türk Büyükelçiliği 'Biz hiç kimseye güven vermedik' diyor. Neden iki taraf aynı metin üzerinden ortak açıklama yapmıyor? Şimdi kime inanacağız? (11 bin 480 kişiye ByLock tuzağı) Bir hatadan dolayı kaç kişi haksız yere içeride bilmiyoruz. Siz bunu yeni mi keşfettiniz? Birileri bunun hesabını vermeli. Masum insan FETÖ'cü diye suçlandı, yeri geldi biz suçladık. Bu insanın onuruyla oynadık. Aradan 17 ay geçti neden geç kalındı? Neden bu insanlar mağdur oldu? Bu insanların aileleri sokağa çıkamaz oldu. Bir insanı derinden sarsan bir olayın muhatabı oldular boşu boşuna. Bu devletin kurumlarının sağlıklı çalışmadığını gösteriyor.
Vatan

 SPOR 
Büyü Bozuldu 
Fenerbahçe Doğuş, Eurolegue'deki 15'inci maçında Real Madrid'e 79-77 yenildi. O kadar çok hata yaptı ki temsilcimiz, kazansaydı, çok ekstra bir galibiyet olarak haneye yazılırdı. Maçın başında, İspanyollar Doncic'den yoksunken savunmadaki planlar işliyor, çift guardla oyuna başlamak, Tavares'li Real savunmasının açıklarını iyi kullanıyor, Nunnally de hücumda devreye girince 7. dakikada 17-6 ile fark çift hanelere çıkıyordu. O anda çok daha fazlası olabilirdi ama çeyreğin son 4 hücumunda iki kez zorlama atış, iki de top kaybı bunu engelledi. 2. çeyrekte Doncic önderliğinde geri dönüşü başladı Real'in. Wanamaker- Guduric ikilisinin tercihleri yine sıkıntı yaratırken, 17. dakikada Tavares'in aynı pozisyonda çalınan iki sportmenlik dışı faul ile diskalifiye edilmesi bir umut ışığı yaktı. Ancak Vesely'nin çiziden 1/4 atması, ardından yine Guduric'in erken ve zorlama üçlük denemesi, bunu engelledi, devreyi konuk takım 37- 36 galip bitirdi.
Milliyet

'Benden Çatı Olmaz' 
Galatasaray'da muhalefetin bütün ısrarlarına rağmen seçime girmeyen eski başkan Duygun Yarsuvat, Milliyet'e çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yarsuvat, "Çatı aday olarak isminiz geçti. Neden aday olmadınız?" şeklindeki sorumuza esprili bir yanıt vererek, "Benim boyum 1.65. Benden çatı falan olmaz" yanıtını verdi. Yarsuvat, "Ben adayım diye hiç çıkmadım. Onlar beni aday yaptı. Gelip benim aday olmamamı isteyenler oldu. Manşet olayım diye aday olmam" diye konuştu. Yarsuvat, Ahmet Özdoğan'ın, "Duygun Yarsuvat, aday olmazsa bir daha Galatasaray'ı konuşmaması lazım. Ortada bir kefalet var. Duygun Yarsuvat'a sesleniyoruz; talebeniz Galatasaray'da gizli darbe yapmıştır" şeklindeki sözlerine ise "Ahmet Özdoğan çok istiyorsa mayıs ayına kadar kendisi aday olsaydı. Mani bir şey mi vardı?" şeklinde yanıt verdi.
Milliyet

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme