.post-body { -webkit-touch-callout: none; -khtml-user-select: none; -moz-user-select: -moz-none; -ms-user-select: none; user-select: none; line-height:1.5em; }

7 Ocak 2018 Pazar

07.01.2018 Genel Gündem07.01.2018
GÜNDEM
Ab İle İlişkiler Toparlanmalı 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, günübirlik Paris ziyaretinin ardından uçakta beraberindeki gazetecilere Fransa ve AB ekseninde değerlendiremelerde bulundu. Fransa Cumhurbaşkanı Macron'la ikili ilişkilerin yanı sıra Türkiye-AB ilişkilerinin ele alındığını belirterek yapılan anlaşmaları anlatan Erdoğan, "Bu anlaşmalardan biri, THY ile Airbus anlaşması. Geniş gövdeli uçaklarda, tercihinin bir kısmını, Airbus'tan yana kullandı Türk Hava Yolları. Bunlardan alınacak ve 2019'dan itibaren de teslimi başlayacak" dedi. Savunma sanayinde Roketsan ve Aselsan'ın Eurosam ile anlaşma sağladığını belirten Erdoğan, "Burada tabii Eurosam ile atılan adım sadece Fransa ile değil İtalya'yı da kapsayan güçlü bir anlaşma oldu. Bu savunma sistemleri noktasında bizi daha güçlü kılacak bir adımdır. Hedefimiz, Fransa ile aramızdaki ticaret hacmini 13.5 milyar dolardan 20 milyar Euro'ya çıkarmak. Bu Sarkozy döneminde belirlediğimiz hedefti ama ulaşamadık; şimdi bunu bu dönemde başaralım istiyoruz" açıklamasını yaptı.
Milliyet


Doymadın Mı Yenilgiye? 
Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "erken seçim" çağrısına cevap vererek, "Kardeşim 15 senedir yenile yenile doymadın mı? Şurada 14 ay var biraz daha oyalan, üç günün beyliği yine beyliktir" dedi. Yıldırım, partisinin Nevşehir İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada şu mesajları verdi: Kılıçdaroğlu sabırsızlanıyor, diyor ki; 'gelin şu seçimleri öne alalım'. Kardeşim 15 senedir yenile yenile yenilgiye doymadın mı? Şurada 14 ay var biraz daha oyalan. Üç günün beyliği yine beyliktir. Nevşehir 14 ay sonra Kılıçdaroğlu'na ders verecek misiniz? Nevşehir rekorunu kırmaya hazır mı? Amerika'da bir dava görülüyor. Sonucu belli. FETÖ'cülerin adeta esiri olmuş yargıçların verdiği kararlarla bir dava görülüyor. Adam sanık diye içeriye alınıyor, mahkeme salonuna gelmeden sanık olmaktan çıkarılıyor, tanık yapılıyor. 'Sen temize çıktın' diyorlar. 'Yalan söyle söyleyebildiğin kadar, Türkiye hükümetini suçla, Başbakanı, Cumhurbaşkanı'nısuçla, ondan sonra senin hayatın garanti' diyorlar. Hakan Atilla üzerinden Türkiye'yi mahkum etmeye çalışıyorlar hesap bu. FETÖ'cülerin hazırladığı dosyayı açıyorlar, suçlama yapıyorlar. Jüri üyelerine diyorlar ki, 'somut bir delil olmasa da siz suçlamaktan çekinmeyin, bir delil olması gerekmiyor'. Bunun adı da bağımsız yargı oluyor. Bize hukuk dersi vermeye çalışanlar bu davada hukuku katletmişlerdir. Şunu herkesin bilmesi lazım, Türkiye büyük bir ülke. Türkiye bir hukuk devleti, hiç kimse ayak oyunlarıyla, tezgahlarla bu ülkeyi dize getiremez.
Milliyet

Türkiye Ve Almanya Yeni Bir Sayfa Açıyor 
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya'nın Goslar kentindeki tarihi Kaiserpfalz Sarayı'nda Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel ile buluştu. Gazetecilerin karşısına çıkan bakanlar, Berlin ve Ankara'nın yeni dönemde ilişkileri geliştirmek için hazır olduğunu teyit etti. Almanya Dışişleri Bakanı Gabriel, "İki ülke ilişkilerinde sorunları aşmak için taraflar elinden geleni yapmalı" dedi ve şunları söyledi: "Her konuda hem fikir değiliz ama şunu belirtmekte fayda var. Tüm bu zorlukları aşmayı bir görev biliyoruz ve sorumluluğumuzun da bilincindeyiz. Ve bu konuyla ilgili ciddi bir irademizin olduğunu belirtmek istiyoruz. Değerli meslektaşımla ben, geleceğe yönelik bu gerilimleri aşmak için gereken adımları atmayı ortak bir vazife olarak kabul ediyoruz." Tarih boyunca hiç karşı karşıya gelmemiş, sorun yaşamamış iki ülkenin dışişleri bakanı olduklarının altını çizen Çavuşoğlu, bazı konularda görüş ayrılıkları olduğunu, sorunlar yaşadıklarını hatta ilişkilerde gerginlikler de olduğunu ancak iki bakan olarak bunun diyalog yoluyla aşılabileceğine inandıklarını söyledi. Alman ve Türk halklarının, baskı ve tehdide boyun eğmeyen, gururlu milletler olduğunu vurgulayan Çavuşoğlu, ilişkileri karşılıklı anlayış, diyalog ve samimi iş birliği içinde geliştirebileceklerini belirtti.
Vatan

Tunceli'de Cemevi Ziyareti 
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, dün ziyaret ettiği Tunceli'de vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaştı. Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, milletvekili Aytun Çıray ile Âşık Veysel'in torunu, parti yöneticisi ve Genel Başkan Başdanışmanı Çiğden Turan ile birlikte Tunceli'ye gelen Akşener ilk ziyaretini Tunceli Cemevi'ne yaptı. Akşener, girişte cemevi dedesi Ahmet Yurt ve diğer Alevi dedeleri tarafından karşılandı. Mum yakıp dilek dileyen Akşener, Tunceli ve Munzur Çayı manzarasını bir süre izledi. CHP milletvekili Gürsel Erol da Akşener'le bir süre sohbet etti. Bir Alevi dedesi yemek duası verdikten sonra, heyet üyelerine yemek ikramı yapıldı. Akşener, daha sonra yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Burada koruma ordumuz olmadan, arada hiçbir perde olmadan birbirimizi dinliyoruz. Türkiye'de bir saygı dili oluşmalı. Bu saygı dili sonra kardeşlik diline evriliyor. Cemevlerinin giderleri sorunu çözülmeli. Nasıl ki cemevinde siyaset yapılmıyorsa, camilerde de siyaset yapılmamalı. Alevi inancı ve kültürünün temsili açısından Diyanet bünyesinde sorun çıkıyorsa, başka bir çözüm bulunmalı." Cemevi dedesi Yurt, Meral Akşener'e yörede kadınların kullandıkları bir şal ile Hz. Ali'nin kılıcı Zülfikâr'ın bir kopyasını hediye etti. Elazığ'a geçen ve partisinin il başkanlığının açılış törenine katılan Akşener şunları söyledi: "KPPS sorularını FETÖ´cülerin çaldığını öğrendik. Tamam ama sen çaldırdın. Hesabını sormadın. Utanmıyor musunuz kul hakkı almaya, haram lokma yemeye?"
Hürriyet

 DÜNYA 
Trump'ı Kızdıran Kitap Yok Sattı 
ABD Başkanı Donald Trump'ın görevdeki ilk yılının konu edildiği, tartışmalara neden olan "Ateş ve Öfke: Trump Beyaz Sarayının İçinden" adlı kitap, ABD'de piyasaya çıktığı gün tükendi. Yazar Michael Wolff tarafından kaleme alınan kitap, online satış yapan Amazon'un kitap bölümünde 1 numaraya yerleşti, başkent Washington ve New York gibi kentlerdeki kitapçılarda ise dakikalar içinde satıldı. Amerikan kamuoyunda tartışmalara neden olan kitap, Trump'ın eski başstratejisti Steve Bannon'ın başkanın büyük oğlunu Rusya soruşturması kapsamında suçladığı bir bölümün medyaya yansımasıyla gündemi değiştirdi. Ardından kitapla ilgili New York dergisinde yer alan bir röportajda Trump'a yönelik ortaya atılan iddialar da Washington kulislerini ve Beyaz Saray'ı karıştırdı. Trump'ın avukatlarının kitabı yayımlamaya hazırlanan Wolff ile yayınevinin yöneticisi Henry Holt'a ihtar mektubu göndererek kitabın piyasaya sürülmemesini talep ettiği ortaya çıkmış, yayınevi ise Trump'ın bu girişimine karşılık, 9 Ocak'ta yayımlanması beklenen kitabı 5 Ocak'ta piyasaya sunmuştu. Michael Wolff'un eski ve yeni Beyaz Saray çalışanlarına dayandırdığı kitapta, Trump'ın akıl sağlığının yerinde olmadığı, başkanlık görevi için yetersiz olduğu öne sürülüyor. ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, konuyla ilgili açıklama yapma gereği duydu. 'Beyaz Saray görevlilerinin Trump'ı bir çocuk gibi gördüğü' ve 'akli dengesini yitirdiği' yönünde iddialar üzerine Tillerson, 'Trump'ın akıl sağlığını hiçbir zaman sorgulamadığını' belirtti.
Milliyet

Bmgk'da Abd'ye Destek Yok 
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK), ABD'nin isteğiyle İran'da yaşanan hükümet karşıtı protestoları ve İran yönetiminin sert müdahalesini görüşmek için toplandı. ABD'nin sert açıklamaları diğer ülkeler tarafından destek görmedi. ABD'nin BM Daimi Büyükelçisi Nikki Haley toplantıda İran'ı insan hakları ihlalleri konusunda uyardı ve hiçbir hükümetin meşru olarak bu hakları reddedemeyeceğini söyledi. Tüm dünyanın İran'ı izlediğini belirten Haley, "Geçtiğimiz hafta İran'ın her yerinde yaşanan olaylara tüm dünyanın dikkat etmesi gerek. İran halkı en temel insan haklarını ifade ediyor, baskıcı İran yönetimine karşı, ülke genelinde seslerini yükseltiyor. Dünyanın İran halkının cesaretini alkışlaması gerekir. İran halkının sesi duyulmalı" dedi. Haley İran halkının kendi kaderlerini belirleme hakkı olduğunu belirtti.
Milliyet

Nıkkı'nın Gözü Trump'ın Yerinde 
Amerikalı gazeteci Michael Wolff'un yazdığı 'Gazap ve Öfke: Trump'ın Beyaz Sarayı' adlı kitap ABD'nin bir numaralı gündemi olurken, ABD Başkanı Donald Trump'ın canını sıkacak iddialar gelmeye devam ediyor. Kitap, Trump yönetimi içindeki çatlakları ortaya sererken, yönetimdeki kişilerin Trump sonrası dönem için kendi aralarında güç savaşına girdiğini de anlatıyor. Buna göre ABD'nin BM Büyükelçisi Nikki Haley, Trump'ın başkanlığının sadece bir dönemle sınırlı kalacağına kanaat getirerek ABD başkanlığı koltuğu için oynamaya başladı. Trump'ın ekibindeki diğer isimler ise Haley'nin Donald Trump'tan çok daha zeki olduğu düşüncesiyle BM elçisinin önünü kesmek için pozisyon aldı. Haley'yi Cumhuriyetçi Parti'nin ana akımının bir parçası olarak gören ve bunun Beyaz Saray'a hakim olmasını istemeyen Trump'ın eski Başstratejisti Steve Bannon, kendisine yakın gördüğü CIA Başkanı Mike Pompeo'yu Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'ın olası bir istifasına karşı bu pozisyonu devralması için yönlendirdi. Haley ise Trump'a daha yakın olmak için kızı Ivanka ile arkadaşlık geliştirdi. Haley, Trump'la başkanlık uçağı Air Force One'da da uzun süre geçirmeye başladı. Wolff'un kitabına göre Trump'ın yakın çevresinden isimler ise Haley'yi "Şeytan kadar hırslı" diye tanımlayarak ondan çekincelerini gösteriyor. Haley, BM Genel Kurulu'nda yaptığı sert konuşmalarla dikkat çekmişti.
Hürriyet

EKONOMİ 

Dolar: 3,7337-3,7347
Euro: 4,4969-4,4986
Sterlin: 5,0664-5,0688         
Gram Altın: 158,4905-158,5677

Borsada Rekorlar Devam Edecek 
Borsa İstanbul'da geçen yıl yaşanan ralli 2018'in ilk günlerinde de devam etti. Küresel büyüme beklentileri ve olumlu ekonomik veriler borsalara para akışının sürmesine neden oluyor. Dow Jones Endeksi 25.000 seviyesini kırdı. S&P 500 Endeksi de yeni rekora ulaştı. Avrupa borsaları yükselişte ve Nikkei 225 Endeksi 1992'den bu yana en yüksek seviyesinde. Bu ortamda gelişmekte olan ülkelere de para akışı sürüyor. Borsa İstanbul TL bazında ilk defa 118.395'e kadar yükseldi. Endeks haftayı 1.146 puanlık artışla 116.637'den tamamlarken işlem hacmi 7.1 milyar lira oldu. Bankacılık endeksi cuma günü % 0.78, holding endeksi % 1.36 arttı. En fazla yükselen % 5.50 ile turizm oldu. Borsa dolar bazında 31.084 seviyesinde. Dolar bazında ilk hedef 35.000, sonra 40.000 seviyeleri. BIST 30'da yer alan hisselerde TL bazında rekorlar kırılsa da hâlâ endeksin dolar bazında 50 bin seviyesini gördüğü 2013 yılındaki tarihi zirveye göre ciddi bir iskonto söz konusu. 2013'tenbu yana borsa dolar bazında henüz kazandırabilmiş değil. Hisse senetlerinin TL bazında rekor üzerine rekorlar kırması hisselerin aşırı değerlendiği anlamına gelmiyor. Hisse senetlerinde yüzde 50'nin üzerinde yaşanan yükselişler elbette yükseklik korkusunu beraberinde getiriyor. Fakat sadece Türkiye'de değil, dünyada da yükselişler, küresel büyüme beklentileri, şirketlerin son çeyrek bilançolarına yönelik beklentilerin devam etmesi borsada da yükselişi getiriyor. Türkiye'nin kredi risk primini gösteren CDS oranı 158'e geriledi. Geçen yıl ocak ayında 299 olan Türkiye CDS oranı cuma günü 158'e indi. Endeks son bir yılın en düşük seviyesinde. FED'in para musluklarını kapatacağını açıkladığı Mayıs 2013 öncesinde Türkiye CDS oranı 138'e kadar gerilemiş BIST 100 endeksi dolar bazında 50 binlere tırmanırken, TL varlıklar en yüksek talebi görmüştü. Kredi risk priminde yaşanan gerilemenin devam etmesi piyasalardaki iyimserliğin artmasında etkili olacak.
Milliyet

Doymadın Mı Yenilgiye? 
Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "erken seçim" çağrısına cevap vererek, "Kardeşim 15 senedir yenile yenile doymadın mı? Şurada 14 ay var biraz daha oyalan, üç günün beyliği yine beyliktir" dedi. Yıldırım, partisinin Nevşehir İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada şu mesajları verdi: Kılıçdaroğlu sabırsızlanıyor, diyor ki; 'gelin şu seçimleri öne alalım'. Kardeşim 15 senedir yenile yenile yenilgiye doymadın mı? Şurada 14 ay var biraz daha oyalan. Üç günün beyliği yine beyliktir. Nevşehir 14 ay sonra Kılıçdaroğlu'na ders verecek misiniz? Nevşehir rekorunu kırmaya hazır mı? Amerika'da bir dava görülüyor. Sonucu belli. FETÖ'cülerin adeta esiri olmuş yargıçların verdiği kararlarla bir dava görülüyor. Adam sanık diye içeriye alınıyor, mahkeme salonuna gelmeden sanık olmaktan çıkarılıyor, tanık yapılıyor. 'Sen temize çıktın' diyorlar. 'Yalan söyle söyleyebildiğin kadar, Türkiye hükümetini suçla, Başbakanı, Cumhurbaşkanı'nısuçla, ondan sonra senin hayatın garanti' diyorlar. Hakan Atilla üzerinden Türkiye'yi mahkum etmeye çalışıyorlar hesap bu. FETÖ'cülerin hazırladığı dosyayı açıyorlar, suçlama yapıyorlar. Jüri üyelerine diyorlar ki, 'somut bir delil olmasa da siz suçlamaktan çekinmeyin, bir delil olması gerekmiyor'. Bunun adı da bağımsız yargı oluyor. Bize hukuk dersi vermeye çalışanlar bu davada hukuku katletmişlerdir. Şunu herkesin bilmesi lazım, Türkiye büyük bir ülke. Türkiye bir hukuk devleti, hiç kimse ayak oyunlarıyla, tezgahlarla bu ülkeyi dize getiremez.
Milliyet

Kripto Paralar Risk Aracısı Daha Büyük Risk 
Başını Bitcoin'in çektiği kripto para fırtınası dünyayı etkisi altına alırken Türkiye de bu fırtınanın en hareketli bölgesinde kendisine yer buldu. Türkiye'de Bitcoin'e dayalı işlemelerin hiçbir şekilde yasal bir tarafının olmadığını söyleyen Türkiye'nin en büyük Bitcoin alım satım platformu olan BTCTürk'ün Genel Müdürü Alphan Göğüş, yüklü miktarda yatırımlarını takas borsalarında tutan yatırımcıları uyardı. Kripto para alım satım platformları olarak sadece birer anonim şirketi olduklarını söyleyen Göğüş, "Biz sadece işlemlerde güvenliği sağlıyoruz. Bu aracılık işleminden öteye gitmiyor. Son günlerde çok sayıda benzer platform ortaya çıktı. İnsanlar bize güvenip paralarını emanet ediyor. Biz de dahil müşterilerin güvenmeden önce iyi araştırma yapması gerekiyor. Yasal denetleyici olmadığı için kurumlar bir gecede ortadan kaybolabilir. Fiyatlarda büyük oynama olmasına gerek yok her şey çok güzelken bile kepenk kapatıp gidebilirler" şeklinde konuştu. Hızlı yükselişi ile tüm yatırımcıların ilgisini çeken bu kripto paralar aynı zamanda izlenemeyen bir yapıya sahip olduğu için kara para aklamakta da kullanılıyor. Dünyada olduğu gibi ülkemizde de bu paraların alım satımına aracılık eden platformlar müşterilerden kimlik belgelerini istiyor. Kripto paraların A kişisinden B kişisine transferi dışarıdan izlemezken bir takas borsasından banka hesabına giden para izlenebiliyor. Türkiye'de de bitcoin aracılığı ile kara para aklandığını saptayan savcılık makamı bu borsalardaki şüpheli hareketlerin sahiplerine ait kimlik bilgilerini istedi. Göğüş, "Kara para sadece Bitcoin ile değil dolar ve TL ile de aklanabiliyor. Biz savcılığın tespit edip şüphelendiği tüm transfer işlemlerine sahip kişilerin bilgilerini adli makamlarla anında paylaşıyoruz. Sonuç olarak kara paraların TL'ye döneceği nokta biziz. Bu konuda dikkatli hareket etmek zorundayız" dedi.
Vatan

'Vatandaşa Af Hazine'ye Kaynak' 
Türkiye genelinde tapusu olmadan yapılan gecekondular, apartmanlar, kaçak çıkılan katlar için af getirileceği öne sürüldü. İlgili bakanlıklar tarafından yapılan ortak çalışmalar sonrası afet risklerine karşı ortaya çıkan formül ise şöyle: "Ruhsatsız veya ruhsat ve eklerine aykırı yapıların kayıt altına alınması ve imar barışının sağlanması amacıyla 30 Eylül 2017 tarihinden önce yapılmış yapılar için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerine" başvurulması gerekecek. Bu başvuru için son tarih 31 Aralık 2018 olarak tarihi belirlenirken, hükümet bu tarihi 1 yıl uzatma yetkisine sahip olacak. Bu başvuru sırasında vatandaş, arsa emlak değeri ile yapı maliyetinin toplamı üzerinde yüzde 3 kayıt bedeli ödeyecek. Bunun sonucunda kendisine yapı kayıt belgesi verilecek. Bu belgeyi alan binalar için varsa yıkım kararı duracak. Elektrik, su, doğalgaz bağlanabilecek. Varsa cezaları iptal edilecek." Konuyla ilgili Hürriyet'e bilgi veren bürokratlar, bunun bir imar affı değil vatandaşla barış olduğunu belirtti. Yapı belgesinin sadece bir kayıt anlamına geldiğini, afet dönüşümlerinde yürürlükteki imar planlarının ve yasal mevzuatın uygulanmaya devam edeceğini anlattı. Mimarlar Odası Başkanı Eyüp Muhcu ise imar affının kaçak yapılaşmayı arttırarak can kaybına neden olacağı uyarısı yaptı. Kıyıların, yeşilin, doğanın da yağmalanmasının önünü açacak düzenlemeden vazgeçilmesi gerektiğini belirten Muhcu ise şu iddialarda bulundu: "Önümüzde üç seçim var. İktidar hem vatandaştan oy toplamak hem de seçim harcamalarına kaynak yaratmak için 1983'te Özal'ın yaptığı imar affını geri getirmek istiyor. Bu kesinlikle bir af."
Hürriyet 

SPOR 
'Devre Arası Riskli' 
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Cenk'in transferinden Arda Turan'a kadar transfer sürecini anlattı, "Come to Beşiktaş" demek isteyeceği kişinin Cristiano Ronaldo olduğunu belirtti. beIN Sports'a konuşan Orman'ın sözlerinden satır başları şöyle: ¦ Cenk, Türkiye'de değil de Portekiz'de parlasaydı 70-80 milyon euroları görebilirdi. ¦ Beşiktaş'ta al al al dönemi bitti, bundan sonra sat sat sat dönemi var. Kulüpler batma noktasına geldi ama biz üç senede 80 milyon euroluk oyuncu pazarladık. ¦ Beşiktaş'ın şu anki kadrosu da hem lig hem Şampiyonlar Ligi için yeterli. ¦ Diyelim ki Cenk'i satmadık, Cenk sakatlandı, o zaman ne olacak? Takıma takviye yapmayı düşünüyor muyuz, evet ama devre arası transferleri riskli. Babel ve Marcelo devre arası transferleri ancak başarısız olduklarımız da var. ¦ Arda ile ilgili pozitif düşünüyorum ancak Beşiktaş'ın kadrosu ve oyun kurgusu belli. Bazıları duygusal bakar işe ama bizim böyle bir lüksümüz yok. Şu anda gündemde yok. ¦ Tosic bizim çok sevdiğimiz bir oyuncu ve şu ana kadar bize gelen bir teklif yok, bizimle devam edecek. ¦ Demba Ba'nın şu anda sakatlığının son durumu ne bilmiyorum, raporları incelemek gerekiyor, daha sonra bir karar veririz. ¦ (Kime "Come to Beşiktaş" demek istediği sorusuna) Cristiano Ronaldo da bakarsın neden olmasın, Beşiktaş çok büyük bir kulüp. ¦ Şampiyonlar Ligi'nde Bayern Münih'in çıkacağını biliyordum, maçlardan sonra bunları sebepleriyle beraber anlatacağım.
Milliyet

Zaten Hiç Yoktu 
Fenerbahçe'de Ozan Tufan'ın kadro dışı kalmasıyla ilgili yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Teknik direktör Aykut Kocaman ile genç futbolcunun sezon başında yaptıkları ilk görüşme aslında bugünlerin habercisi gibiydi. Kocaman'ın resmen göreve başlamasıyla birlikte Ozan Tufan da yeni teknik direktörünü tebrik etmek istedi. Sezon daha başlamamışken Kocaman'ı arayan yıldız oyuncu, hocasını tebrik ettikten sonra şok bir cevap aldı. Ozan'ın "Hayırlı olsun hocam. Bu sezon inşallah hep birlikte çok başarılı olacağız" ifadesine karşılık deneyimli teknik adamın futbolcusuna teşekkür ederek, "Ancak seni bu sezon kadroda düşünmüyorum" dediği belirtildi. Henüz sezon başlamamışken yapılan bu telefon görüşmesi ve Aykut Kocaman'ın ilk görüşmede Ozan'ı kadroda düşünmediğini söylemesi, Ozan'da büyük bir hayal kırıklığı oluşturdu. Ardından 22 yaşındaki futbolcu o dönemki menajeri Ahmet Bulut ile takım aramaya başladı. Portekiz ve İspanyol ekipleriyle masaya oturan genç oyuncunun transferi son anda gerçekleşmedi. Eşyalarını toplayıp, İspanyolca kursu bile almaya başlayan genç futbolcunun transferi için gerekli imzalar son anda atılamadı. Sonuç olarak da kendisini istemeyen Aykut Kocaman'ın kadrosunda yer alarak sezona sarılacivertli forma altında başladı. Sezon başladıktan sonra henüz tam olarak kurulamayan kadro içinde Ozan forma buldu. Gol ve asistler de yapan genç futbolcu iyi oynadığını düşündüğü dönemde birden kulübeye gelince sezon içindeki üçüncü travmayı yaşadı. Genç yıldız, kendisini sezon başı istemeyen Kocaman'ın bu kararını "Zaten beni istemiyordu" diyerek yorumladı. Ozan bunun ardından iyice çalışma temposundan uzaklaştı ve küstü.
Milliyet

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme