16 Ocak 2018 Salı

16.01.2018 Genel Gündem

16.01.2018GÜNDEMBize Düşen Bu Terör Ordusunu Doğmadan Boğmaktır 

Amerikan yönetimine "Terör örgütlerinin üslerindeki bayrakları siz kendiniz indirin ki o bayrakları biz size teslim etmek zorunda kalmayalım" diye seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan dün Kazan Soda Elektrik Fabrikası'nın açılış töreninde şunları söyledi: "Uluslararası siyasetle uluslararası ekonominin madalyonun iki yüzü gibi birbiriyle yakın ilişkisini göz önüne aldığımızda, her iki alanda da adeta arı kovanına çomak soktuğumuzu görüyoruz. Suriye'de, Irak'ta, tüm Kuzey Afrika hattında ve Avrupa'da yaşanan hadiselerin hiçbiri bu fotoğraftan bağımsız değildir. Ne yaparlarsa yapsınlar bizi engelleyemeyecekler. Şimdi affedersin, kıçı kirli bazıları Suriye'de kalkıp bize sınırda tehdit sallıyor. Oradan bize tehdit sallamak suretiyle Türkiye'yi kendi kabuğuna çekmek istiyor. Kusura bakmasınlar. PYD imiş, öbür tarafta YPG imiş, öbür tarafta DEAŞ imiş, topunuz gelin. Ne olursanız olun tepenize bineceğiz. Şu anda zaten obüslerle vuruyoruz, vurmaya da devam edeceğiz. Biz bu terör örgütlerinin ortadan kalkması tavsiyesini kendilerine verdik. 'DEAŞ denilen terör örgütünü bir başka terör örgütüyle yok etmeye çalışmanızı asla kabul etmiyoruz' dedik. Eğer biz stratejik ortaksak bu işi bizimle beraber yapmak durumundasınız. Ondan sonra dünyaya, 'Biz teröre karşıyız' yalanını söyleyemezsiniz. Bizim dediğimiz noktaya da gelecekler. Biz kendi kararımızı kendimiz verdik, veriyoruz. Şu anda da operasyonlar zaten devam ediyor. Müttefikimiz dediğimiz bir ülke tüm itirazlarımıza, ikazlarımıza, iyi niyetli telkinlerimize rağmen sınırlarımız boyunca bir terör ordusu kurmakta ısrar ediyor. Türkiye sınırı boyunca kurulacak bir terör yapılanmasının Türkiye'den başka bir hedefi olabilir mi? Amerika'nın artık kelime oyunlarından vazgeçerek niyetini açıkça ifade etmesinden memnuniyet duyarız. Şimdi artık Amerika ülkemiz sınırları boyunca bir terör ordusunu kurduğunu ikrar etmiştir. Bize düşen de bu terör ordusunu daha doğmadan boğmaktır. Nedir? Orada 30 bin kişilik bir terör ordusu kurmuş. Onlara şu an itibarıyla 4 bin 800 TIR dolusu silah göndermiş. Ne gönderirsen gönder. O 30 bin kişilik kurduğun ordu orada seni tam anlamıyla temsil edemeyecek ve stratejik ortağının karşısında da kusura bakma, rezil rüsva olacaksın. Tüm müttefiklerimize, dostlarımıza söylediğimiz şudur; teröristlerle aramızda durmayın. Aksi takdirde ortaya çıkabilecek istenmeyen hadiselerden biz sorumlu olmayız. Terör örgütlerinin üslerindeki bayrakları siz kendiniz indirin ki o bayrakları biz size teslim etmek zorunda kalmayalım. Teröristlerin üniformalarındaki işaretlerinizi söküp alın ki teröristlerle birlikte olanları da toprağa gömmek mecburiyetinde biz kalmayalım.

HürriyetTerör Örgütünün Arkasından Nişan Alıyorlar 

Başbakan Binali Yıldırım, ABD'nin terör örgütü PYD/YPG'nin içinde olduğu SDG'den sınır birliği oluşturma kararına ilişkin sert tepki gösterdi. Yıldırım, TESK'te gerçekleşen "Türkiye Esnaf Buluşması"nda şunları kaydetti: Şimdi bakın, terör örgütlerine bölgede emperyalist emelleri olan ülkeler aleni destek veriyorlar. Kime karşı, Türkiye'ye karşı. Amaç Türkiye'nin istikrarı, büyümesi geciktirilsin. Türkiye bölgedeki sorunları çözmede ortaya koyduğu kabiliyet ortadan kaldırılsın. Bugün ABD, NATO'da bizimle müttefik değil mi? NATO'nun sınırları neresi, Türkiye'nin sınırları. Türkiye'nin Suriye ile, Irak ile, İran ile olan sınırları vesaire, yani doğu, güney sınırlarımızın tamamı NATO'nun sınırları. NATO içindeki bir üye Türkiye'nin sınırları koruyacağı yerde, bunun için tedbir alacağı yerde öbür tarafta terör örgütüyle bir oluyor, oraya askeri bir örgüt kuruyor. Bir güvenlik kuvveti oluşturuyor. Bunun anlamı, terör örgütünün arkasından nişan alarak Türkiye'ye düşmanlık etmektir. Bunun başka bir adı yoktur. ABD bunu görmeli ve bu yanlıştan vazgeçmeli. Bu millet, bu ülke şartlar ne olursa olsun bağımsızlığından, egemenliğinden zerre kadar taviz vermemiştir. Bu topraklar şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış topraklardır, onun için karşımızdaki tehdit adı ne olursa olsun, kimden gelirse gelsin kanımızın son damlasına kadar ülkemizi savunacağız, bağımsızlığımıza istiklalimize kast eden hiçbir oluşuma asla ve asla izin vermeyeceğiz.

MilliyetDÜNYA 

Şeyh Krizi 

SUUDİ Arabistan'ın başını çektiği bazı Arap ülkelerininin terörizme destek verdiği suçlamasıyla Katar'a uyguladıkları ambargoda altı ay geride kalırken bu kez Körfez'de 'Şeyh krizi' patlak verdi. Katar Emiri Şeyh El Tamim bin Hamad el Sani'ye rakip olarak gösterilen Şeyh Abdullah bin Ali el Sani'nin Birleşik Arap Emirlikleri'nde alıkonduğu öne sürüldü. Körfez'de patlak veren ilk krizin ardından Şeyh Abdullah, Suudi Kralı Selman bin Abdülaziz tarafından kabul edilmiş, o dönemde Katar Emiri Şeyh Tamim'in yerine geçebileceğine dair sosyal medyada söylentiler yayılmıştı. Son olarak Katar'ın Al Jazeera televizyonunda yayınlanan ve internette de paylaşılan bir videoda Şeyh Abdullah, Abu Dabi Emirliği Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed el Nahyan'ı işaret ederek "Halihazırda Abu Dabi'deyim, Şeyh Muhammed'in misafiri olarak buradaydım. Ama artık durum değişti. Şu an gözaltındayım. Eğer bana bir şey olursa bundan tamamıyla Şeyh Muhammed sorumludur" diyor.

Hürriyet

 

Kore Melerde, Diplomasiye 'Popçu' Damgası! 

Güney Kore ve Kuzey Kore, Pyongyang yönetiminin gelecek ay Güney Kore'de düzenlenecek "2018 PyeongChang Kış Olimpiyatları"na bir müzik grubu gönderme planını görüşmek üzere bir araya geldi. Yonhap ajansı, iki ülke arasındaki sınır bölgesinde bulunan askerden arındırılmış Panmunjom köyünde gerçekleşen toplantıda, Kuzey Kore'nin "Moranbong" isimli kız müzik grubunun gelecek ay PyeongChang'a gitmesi planının görüşüldüğünü duyurdu. Toplantıda kaç sanatçının katılacağı, seyahat rotaları, performans programları, mekan ve sahne koşulları dahil bazı ayrıntılar ele alındı. Görüşmelerde, Kuzey Kore heyetine Moranbong'un lider üyesi olan ve ülkede "Kuzey Kore'nin Beyonce'si" olarak anılan Hyon Songwol da yer aldı. Pyongyang'ın baş temsilcisi Kwon Hyok-bong, "Büyük bir senfoninin coşkuyla karşılanacağına inanıyoruz. Bu bağlamda müzik grubunun Güney'de iyi bir performans göstermesine yardımcı olacak şekilde görüşmelerin sorunsuz geçmesini ümit ediyoruz" dedi. Kuzey Kore'de 2012'de kurulan, üyeleri bizzat Kuzey Kore lideri Kim Jong-un tarafından seçilen Moranbung, Batı müziği ile Pyongyang propaganda şarkılarını birleştiriyor.

MilliyetDünya Bankası'ndan 'Solcu Lider' İtirafı 

Dünya Bankası başekonomisti, Pinochet döneminde işkence görmüş solcu kadın lider Michelle Bachelet iktidarda olduğu için Şili'nin iş ve yatırım yapılamayacak ülke gibi gösterildiğini itiraf etti.Wall Street Journal" gazetesine konuşan Dünya Bankası Başekonomisti Paul Romer, "iş yapmak için en kolay ülkeler" listesinin yıllardır siyasi nedenlerle manipüle ediliyor olabileceğini itiraf ederken Şili örneğini verdi. Romer, sosyalist Bachelet döneminde ülkenin ticari ve ekonomik koşullarının kötüleşmediğini, ama Dünya Bankası'nın verileri ve metodolojisinin doğruluğuna güveni olmadığını söyleyip Şili'den kişisel olarak özür diledi. Bachelet, 2014'te devlet başkanı seçilmişti. Ekonomik sorunlar eşliğinde Aralık 2017'de düzenlenen devlet başkanlığı seçimleriniyse sağcı milyarder Sebastian Pinera kazandı.

MilliyetEKONOMİ 

Dolar: 3,7941-3,7958

Euro: 4,6534-4,6562

Sterlin: 5,2335-5,2375         

Gram Altın: 163,5676-1603 7139Gazımız Olmayabilir Ama Zekâmız Var 

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Ciner Grubu'nun 1.5 milyar dolar yatırım bedeliyle hayata geçirdiği Kazan Soda Elektrik Üretim Fabrikası'nın açılış töreninde, "Bizim petrolümüz, gazımız, altınımız olmayabilir. Ama bizim de trona madenimiz, hepsinden öte zekamız var. Uzun yıllar ülkemizle adeta oynayanların, parasıyla ürün vermeyenlerin artık ihtiyacımız kalmadı" dedi. Açılış törenine, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ile Ciner Grup Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Ciner de katıldı. Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişiminin hedeflerinden biri de ekonomi olduğunu belirterek, şöyle konuştu: "Darbe başarılı olsa da olmasa da Türk ekonomisini yerle yeksan etmeye niyetli güçler hemen harekete geçtiler. Saldırının omurgasını her zamanki gibi döviz spekülasyonu oluşturuyordu. 15 Temmuz gecesi darbecilerin uçaklarına, helikopterlerine, tanklarına, ölüm kusan silahlarına eyvallah etmeyen Türk milleti ekonomik saldırı karşısında da yine dimdik duruş sergiledi. Darbe gecesinden sonraki iki hafta içinde 20 milyar dolara yakın dövizi bozdurup Türk Lirası'na geçerek spekülatörlerin başına adeta bir yumruk gibi inen milletimiz saldırının ekonomik ayağını da çökertmiştir. İşte bugün yine ihracata farklı bir dinamizm katacak bu tesisleri hizmete alıyoruz. Uluslararası siyasetle uluslararası ekonominin madalyonun iki yüzü gibi birbiriyle yakın ilişkisini göz önüne aldığımızda her iki alanda da adeta arı kovanına çomak soktuğumuzu görüyoruz." Erdoğan, "Genç, dinamik bir nüfusumuz var, boşuna demiyorum ya en az üç tane çocuk diye. Onun için burada anneler, babalar lütfen tavsiyenizi buna göre yapın. En az üç çocuk, genç bir nesil en önemli zenginliktir. Bütün gücümüzü oradan alacağız. İnsanın içinde olmadığı ekonomi hiçbir zaman güç değildir. Bizim artık teknolojide tüketici olma düzeyinden tasarımcı ve üretici olma seviyesine çıkmamız gerekiyor" dedi.

HürriyetŞaşırtan Bütçe 

Maliye Bakanı Naci Ağbal, 2017 yılı bütçe açığının 47.4 milyar lira olarak gerçekleştiğini açıkladı. Bütçe açığı yılın başında 46.9 milyar lira olarak hedeflenmişti. Eylül ayında açıklanan Orta Vadeli Program'la (OVP) bütçe açığı 61.7 milyar liraya revize edilmişti. Ancak gerçekleşen bütçe açığı şaşırttı. Ağbal dün düzenlediği basın toplantısında, aralık ayı ile 2017 yılının bütçe gerçekleşmelerini açıkladı. 2017 Aralık ayında giderlerin 76.6 milyar lira, gelirlerin 55.8 milyar lira, vergi gelirlerinin 46.8 milyar lira olarak gerçekleştiğini bildiren Ağbal, aralık ayında bütçe açığının da 20.9 milyar lira olarak gerçekleştiğini söyledi. Aralık ayında harcamalardaki artış yüzde 4.5, gelirlerdeki artış yüzde 22.4 oldu. Aralık ayı bütçe gerçekleşmeleriyle 2017 yılının bütçe sonuçlarının da kesinleştiğini ifade eden Ağbal, bütçe giderlerinin 677.7 milyar lira, faiz hariç giderlerin 621 milyar lira, faiz giderlerinin 56.7 milyar lira, bütçe gelirlerinin 630.3 milyar lira, vergi gelirlerinin de 536 milyar lira olduğunu belirtti. Bütçe açığının da 47.4 milyar lira olarak gerçekleştiğini dile getiren Ağbal, "Gerek bütçenin dengesi itibarıyla gerekse oluşan kompozisyon itibarıyla kamu maliyesi açısından mali disiplinin kararlılıkla sürdürüldüğünü ortaya çıkaran bir tablo" dedi.

Hürriyetİşte İkinci Boğaz 

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kanal İstanbul'da güzergâhı açıkladı. Proje, Küçükçekmece - Sazlıdere - Durusu hattını izleyecek. Projede bu sene kazma vurulması planlanıyor. Arslan, dün düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından 2011'de duyurulan projenin Karadeniz'i Marmara ile bağlayacağını, buradaki ilk hedefin, Boğaziçi'ndeki tehlikeli olabilecek gemi trafik yükünü azaltmak olduğunu söyledi. Alternatif güzergahların tespiti, deprem, tsunami, rüzgar ve dalga iklimi, jeolojik etütlerin yapılması dahil tüm çalışmaların yılbaşında tamamlandığını belirten Arslan, 35 kurum ve kuruluştan veri topladıklarını belirtti. Arslan, değerlendirme sonucunda 4. alternatif olan Küçükçekmece - Sazlıdere - Durusu koridorunun Kanal İstanbul için en uygun güzergah olarak seçildiğini bildirdi. Arslan, "Küçükçekmece Gölü'nden girecek ve Sazlısu Barajı'nın oradan, Terkos Barajı'nın doğusundan Karadeniz'e çıkmış olacak. Güzergâhımız yaklaşık 45 kilometre" diye konuştu. Arslan, Marmara tarafındaki üç geçişi, Marmaray projesinde olduğu gibi, batırma tüp ile Küçükçekmece Gölü'nün altından geçirmeyi hedeflediklerini ifade ederek, kuzey yönündeki diğer alternatiflerin tamamını köprü geçişi şeklinde yapacaklarını bildirdi.

Milliyet

 

'Genç İşsizler' İçin 1 Senden 1 Benden 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın iş dünyasına 'Artı 2 istihdam sağlayın' çağrısında bulunarak başlattığı 2'nci İstihdam Seferberliği'nden sonra bu kez genç işsizler için düğmeye basıldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, 18-25 yaşlarındaki gençlerin, 1 ve 3 işçi çalıştıran iş yerlerinde daha fazla yer almalarıyla ilgili proje hazırladıklarını söyledi. Sarıeroğlu, "1 senden, 1 benden diye yeni bir teşvik uygulamasına başlıyoruz. Gençlerimizin daha güçlü şekilde buralarda yer alması için ilk defa bütün maaşını sigorta primleri ve vergileri dahil olmak üzere İŞKUR'dan karşılamaya başlayacağız" dedi. İşsizlik oranlarının daha da düşmesi için çok güçlü istihdam alanları oluşturmaları gerektiğininin altını çizen Sarıeroğlu, şunları kaydetti: İşveren eğitecek "18-25 yaş grubundaki gençleri Çalışma Bakanlığı olarak mercek altına aldık. Ben istişareye ve diyaloğa inanan birisiyim, gençlerle ilgili yapacağımız politikaların da bizlerin masa başında kalem, kağıtla yaparak başarıya ulaşmasının mümkün olmayacağına inanıyorum. Bu anlamda bütün genç sivil toplum örgütlerimizi topladık. Onların görüşleri doğrultusunda politikalarımızı oluşturduk." Bakan Jülide Sarıeroğlu, ilk defa başlattıkları 'Kupon' projesine ilişkin olarak da "Bundan genç kardeşlerimizin faydalanmasını istiyorum. Artık İŞKUR olarak biz mesleki eğitim kurslarını düzenlemeyi düşünmüyoruz. İşverenlerimize kendi ihtiyaçları doğrultusunda eğitim verme imkanı sağlıyoruz. Gençlerimize de diyoruz ki, hangi alanda eğitim alıp kendini geliştirmek istiyorsan, bu konuyla ilgili biz sana güveniyoruz, gel bize başvur" ifadesini kullandı.

Vatan

 

Açığa 7 Milyar $'Lık Yama 

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, 'Türkiye'nin kendi devlerini yaratması' olarak tanımladığı ve ithalatı yüksek sektörlere dönük olan proje bazlı teşvik sistemindeki toplam 80 milyar liralık yatırım projelerine ilişkin kararları ay sonuna kadar Bakanlar Kurulu'nda çıkarmayı planladıklarını söyledi. Reuters'a konuşan Zeybekci, bu teşvikler kapsamında 20 farklı şirket ile yapılan görüşmelerin son aşamada olduğunu vurguladı. Sağlanacak teşvikleri gelir vergisi, kurumlar vergisinin 10 yıl süreyle tatil edilmesi, sigorta prim, işçi ve işveren stopaj, finansmanda faiz, yatırım yeri ve altyapı desteği olarak sıralayan Bakan Zeybekci, "Bu yılın sonuna doğru yatırımların ilk bölümleri de devreye girmeye başlayacak ve ekonomiye ilk etkilerini de bu yıl göreceğiz. Ancak asıl etkiyi 2019'da çok daha net görmeye başlarız. 80 milyar TL'lik yatırımın tamamı bittiğinde toplamda ithalatımızda yıllık 6-7 milyar dolar katkı bekliyoruz" dedi. Bakan Zeybekci, şöyle devam etti: "Her proje için Bakanlar Kurulu kararı çıkaracağız. Bir proje için gerçekleştirdik. Yaklaşık 20 ayrı firma ile 20 proje için aynısını yapacağız. Hepsinde son aşamaya geldik. Hedefimiz ay sonuna kadar bunları sonuçlandırıp Bakanlar Kurulu kararını çıkarmak."

Vatan 


POLİTİKA

Ohal, Fetö'yle Mücadeleyi Aştı 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin düzenlediği 'OHAL'de Yeter Forumu'da, "Ülkemizde gelişmiş bir demokrasi atmosferinde yaşamak istiyoruz. Baskı süreci devam ederse toplumda patlamalar kaçınılmaz olur. Türkiye'nin daha fazla bedel ödemesini istemiyoruz" dedi. Kılıçdaroğlu, özetle şunları söyledi: "Sabaha kadar milletvekilleri Meclis'te görevlerini yapmışlarsa, halk sokağa çıkıp direnme hakkını kullanmışsa demek ki demokrasiye sahip çıkıyoruz. Bugün geldiğimiz nokta, hepimizin dikkatle üzerinde durması gereken temel bir noktadır. 'Bu işin siyasi ayağı mutlaka ortaya çıkmalı' dedik. FETÖ'nün siyasi ayağı ortaya çıkarsa, Türkiye daha sağlıklı adımlar atmış olabilecek. MGK toplandı ve OHAL ilanına karar verdi. Hangi gerekçeyle OHAL'i istedi. Kararı okuyorum; 'Demokrasimizin hukuk devleti ilkesinin, vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerinin korunmasına yönelik tedbirlerin etkin bir şekilde uygulanabilmesi amacıyla hükümete OHAL ilan edilmesi tavsiyesinde bulunulması kararlaştırılmıştır.' 20 Temmuz'da MGK'nın tavsiye kararının 180 derece tersi bir oluşumda şu an Türkiye. Hukuk devletinin askıya alındığı bir süreci yaşıyoruz. Söylem ve eylem arasındaki farkı toplumun önüne birlikte koymak zorundayız. 31 KHK çıkarıldı. KHK'ların, Anayasa Mahkemesi (AYM) kararı ile birlikte anayasayı askıya alan bir sürecin başlangıcı olduğunu görüyoruz. Siyasal iktidar hukuk dışında her türü düzenlemeyi yapacak güce erişti, AYM'nın eski kararından dönmesiyle. Anayasa açıkça ihlal ediliyor. Artık bu tabloyu, bu giysiyi Türkiye'ye giydiren AYM'nin yeniden oturup düşünmesi gerekir. Sivillere dokunulmazlık getiren düzenlemeyi AYM'ye taşıdık. Umarım hukuk onların kapısını çalar ve 'Ne yapıyorsunuz?' der. Umarım akıl galip gelir. Yargıda hiyerarşi kalmadı. Alt mahkeme 'Ben AYM kararını tanımam' diyor. Eğer suçluyu, yargı değil de siyasi otorite belirliyorsa ve yargı, siyasi otoritenin söylediğini onaylar makama gelmişse orada hukuk bitmiştir.

HürriyetTürkiye, Afrin'e Bir Yerden Girmeli 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Afrin'e yönelik operasyonlar konusunda, "Afrin terörden tamamen arındırılmalıdır. Türkiye'nin bir devletçik oluşumuna fırsat vermemesi lazım. ABD 4 bin TIR'ı bir yerden alıp oraya getiriyor ise bizimkiler de 105'lik obüslerle bir yerden girsinler" dedi. Bahçeli, memleketi Osmaniye'de önceki günkü programlarının ardından gazetecilerle sohbetinde özetle şu mesajları verdi: Uyum çalışmaları yapılmalı. Artık dönüşü olmaz. Bundan sonra yapılacak olan, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini çok iyi tanımlayıp, her türlü hukuki zeminini hazırlayıp uygulamaya geçmektir.. Komisyonlarda ve Genel Kurul'da görüşülmeli ve hayata geçirilmeli. Süreci başlatmak gerekiyor. Keşke çalışmanın içerisine parlamentoda temsil edilen partiler başta olmak üzere kamuoyunda belli bir oranda desteği olan yani herhangi bir seçime girip kendisinin ne oranda temsil edildiği belli olan partiler de katkı sağlasa ki, o zaman milli mutabakat anlamında toplumsal uzlaşma zemininde bir gelişme ortaya çıkabilir. Afrin tamamen Türkiye'ye tehdit olabilecek her türlü unsurdan arındırılmalıdır. Türkiye Cumhuriyeti devleti de Suriye'de yakın bir yerde bir kuşakta kendisini tehdit edebilecek bir devletçik oluşumuna fırsat vermemelidir.. ABD 4 bin TIR'ı bir yerden alıp oraya getiriyor ise bizimkiler de 105'lik obüslerle bir yerden girsinler.

MilliyetSPOR 

Remy'den Mesaj Var 

Galatasaray'ın gündemine gelen Loic Remy, Cim- Bom'un golcüsü Bafetimbi Gomis'ten hem bilgi aldı, hem de mesaj gönderdi. Aynı zamanda Trabzonspor ile adı anılan Fransız forvetin, vatandaşı Gomis'i arayarak Galatasaray'la ilgili bilgiler aldığı ve gelmek için çok istekli olduğunu söylediği öğrenildi. Las Palmas'ta sorunlar yaşayan 31 yaşındaki Fransız golcünün, Gomis'le yaptığı görüşmede, şunları söylediği öğrenildi: "Galatasaray'ın bana ilgisini duyuyorum. Umarım bu doğrudur. Büyük hedefleri olan, her yönüyle bir oyuncu için cazip bir kulüp. Benim için yeni bir sayfa olabilir." Fransa Milli Takımı'ndan dostu olan Remy için aracı olabileceğini söyleyen Gomis'in, "Galatasaray'da bildiğinden çok daha fazlası var. Hayatımın en doğru kararlarından birini buraya gelerek verdim. Sen de gelirsen aynı hisler içerisinde olacaksın" yanıtını verdiği bildirildi. Galatasaray'da transferde öncelik şu an sol bek olsa da, teknik kadro, hem forvet hem de yeri geldiğinde sol önde oynayabilecek bir futbolcu istiyor. Gomis'e alternatif olabilecek potansiyelde görünen, ayrıca kanatlarda da son derece etkili olan 31 yaşındaki futbolcuya bu nedenle sıcak bakıldığı bildirildi. Fatih Terim ve ekibinin yapacağı son değerlendirmenin ardından bu futbolcunun transfer için düğmeye basılacağı belirtildi.

Milliyet

 

Ne Olursan Ol Come To Beşiktaş 

Beşiktaş Kulübü dünya çapında büyük ses getiren, "Come to Beşiktaş" sloganının yeni iletişim kampanyasını tanıttı. Başkan Fikret Orman, Vodafone Park'ta düzenlenen tanıtım toplantısında, "Come to Beşiktaş" iletişim atağını tüm dünyaya yaymak istediklerini belirterek, "Come to Beşiktaş' taraftarın bulduğu bir slogandı, kulüp olarak bunu önemli bir proje haline getirdik ve tüm dünyada yaymaya başladık. 1,2 milyar kişiye ulaştık" diye konuştu. Pepe, Lens, Negredo, Medel ve Vida transferlerinde başlattıkları kampanyayı diğer kulüplerin de benimsediğini aktaran Başkan Orman, "Transfer videolarımızla önemli ses getirdiğimizi düşünüyorum. Bu kampanyayı başka bir seviyeye taşımayı düşündük. Beşiktaş bunu tanıtabilmek için finansman harcayacaktır. Dünyanın konuşacağı bir hale getirmeye çalışıyoruz" ifadelerini kullandı. Beşiktaş Başkanı, Mevlana'nın evrensel mesajının yeni kampanya için kendilerine yol gösterdiğini dile getirdi. "Come to Beşiktaş"ı ikonik bir marka haline getirmek istediklerini aktaran Fikret Orman, "Bu kampanya ile din, dil, ırk farkı gözetmeksizin herkese kollarımızı açtığımızı göstermeye çalıştık. Bunu da Mevlana Celaleddin Rumi'nin sözünün ışık tutacağını düşündük. 'Gel gel ne olursan ol yine gel. Bizim dergahımız ümitsizlik dergahı değildir, bin kere tövbeni bozsan yine gel' diyerek hazırladık kampanyayı. Bizim kollarımız herkese açık" dedi.

MilliyetRota Ispanya 

Fenerbahçe'nin gözden çıkardığı Ozan Tufan, Avrupa yolcusu... Aykut Kocaman'ın raporu doğrultusunda kadro dışı kalan genç isim bir süredir İspanyol ve İngiliz kulüpleri ile temas halindeydi... Teknik Direktör Bülent Uygun'un takımı Al Gharafa'nın teklifini geri çeviren Ozan, kendisine Avrupa'dan gelen önerileri değerlendiriyordu. Menajer Ahmet Bulut ile yollarını ayıran Ozan, kısa bir süre önce Perisic, Kalinic ve Handanovic gibi isimlerin menajerliğini yapan Fali Ramadani ile anlaşmıştı. Geçtiğimiz günlerde İstanbul'a gelen Ramadani ardından yeni futbolcusu adına İspanyol ve İngilizlerle görüşmeleri yürütüyordu. Özellikle La Liga ekiplerinden Leganes'in Ozan Tufan ile yakından ilgilendiği, genç oyuncunun da gelen teklife olumlu yanıt verdiği öğrenildi. Şu an ligde 12. sırada bulunan Leganes'in Ozan'ı satın alma opsiyonuyla kiralamayı planladığı bildirildi.

Milliyet


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme