8 Şubat 2018 Perşembe

08.02.2018 Genel Gündem

08.02.2018
GÜNDEM
Afrin Havasında Rusya Molası 
Türk Hava Kuvvetleri'ne bağlı savaş uçakları ile helikopterlerin 4 Şubat'ı 5 Şubat'a bağlayan geceden bu yana Afrin hava sahasını kullanamadığı ortaya çıktı. Hürriyet'in elde ettiği bilgiye göre bu durum, Rusya'nın kendi uçaklarına omuzdan atılan füzelere karşı yeni bir elektronik hava savunma sistemi kurma çalışmaları yürütmesinden kaynaklandı. Rusya'nın bu çalışmayı bitirdikten sonra Afrin hava sahasının yeniden Türk savaş uçaklarına açılması bekleniyor. İnsansız hava araçlarının (İHA) uçuşunda ise herhangi bir sorun olmadığı bildirildi. Rusya, 3 Şubat günü İdlib'de Su- 25 tipi savaş uçağının MANPAD (Tek kişi tarafından taşınabilir hava savunma sistemi) ile düşürülmesinden sonra, bu tarz saldırılara karşı Afrin ve İdlib hava sahasını kapsayacak şekilde yeni bir elektronik hava savunma sistemi kurma kararı aldı. Moskova yönetimi, bu kararını Türkiye'ye bildirerek, sistemi denemek ve kurmak amacıyla Afrin hava sahasını da kapsayan diğer hava savunma sisteminin belirli aralıklarla kapatılacağını, bu nedenle Türk savaş uçaklarının Afrin üzerinde uçuşuna izin verilmeyeceğini bildirdi. Rusya'nın bu tutumunun Türkiye'ye karşı bir tavır olarak algılanmaması gerektiği belirtilerek, sistemin kurulması ve test süreci tamamlandıktan sonra Afrin hava sahasının yeniden Türk savaş uçaklarına açılacağı savunuldu. Güvenlik kaynakları, bu son gelişmeyle ilgili pazartesi akşamı Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ'ın "Afrin hava sahası açık" sözlerine işaret etmekle yetiniyor. Bir güvenlik yetkilisi, "Bazı taktik hazırlıklar yapılabilir. Uçaklar ve helikopterler sınır hattında Türkiye tarafında uçuyor" demekle yetindi. Rusya'nın İHA uçuşlarına izin vermesi nedeniyle, İHA'ların Afrin'deki bazı hedefleri işaretleyebileceği, sınır hattında uçuş yapan savaş uçaklarının da kanatlı güdüm kiti takılı bombalarla bu hedefleri vurmasının önünde engel olmadığı ileri sürüldü.
Hürriyet


Aden Tezkeresi Kabul Edildi 
TBMM Genel Kurulu'nda Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) deniz unsurlarının Aden Körfezi, Somali karasuları ve açıkları, Arap Denizi ve mücavir bölgelerde görev süresini bir yıl daha uzatan Başbakanlık Tezkeresi kabul edildi. Görüşmelerde grubu adına konuşan MHP'li Ekmeleddin İhsanoğlu, oylarının "evet" olacağını söyledi. CHP'li Öztürk Yılmaz da, tezkereye "evet" diyeceklerini açıkladığı konuşmasında hükümetin Suriye politikasının iflasının bugün Suriye'yi geri dönülemez bir noktaya getirdiğini iddia etti. Yılmaz, "Bundan sonra Türkiye'nin güney komşusu ABD ve Rusya olacak. Neden biz Suriye'yi bölenlerle hareket ediyoruz?" diye sordu. Hükümet adına konuşan Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Libya'ya silahlı gruplara silah sevkiyatı yapıldığı iddiasının doğru olmadığını anlattı.
Milliyet

İran'a Ani Ziyaret 
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu dün İran'a gitti. Daha önce duyurulmayan sürpriz ziyarette TSK'nın Afrin'e yönelik düzenlediği Zeytin Dalı harekatı başta olmak üzere bölgedeki son gelişmeler ve ikili ilişkiler ele alındı. Tahran'da temaslarda bulunan Çavuşoğlu, mevkidaşı Muhammed Cevat Zarif ile bir araya geldi. Dışişleri Bakanlığı binasında basına kapalı olarak gerçekleşen heyetler arası görüşmeden sonra Bakan Çavuşoğlu Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile bir araya geldi. İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Türkiye'nin Afrin'e yönelik Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili 'nafile' nitelemesi yaparak "En kısa sürede bitmeli" çağrısında bulunmuştu. Bu arada Rusya hükümeti, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin Suriye'deki iç savaş konusunda düzenli olarak temaslarda bulunduğunu söyledi Kremlin Sözcüsü Dimitriy Peskov, Rus, Türk ve İranlı liderler arasında bir görüşme için henüz takvim belirlenmediğini ancak gerekli görülmesi halinde böyle bir zirvenin düzenlenmesinin ihtimal dışı olmadığını söyledi. Peskov, üç liderin sürekli temas halinde olduğunu işaret etti. Putin ve Ruhani arasında dün yapılan telefon görüşmesinde, Suriye'deki durum değerlendirilmiş ve iki lider, Rusya, İran ve Türkiye arasında Astana sürecine dair yürütülen başarılı iş birliğine dikkati çekmişlerdi.
Vatan

 DÜNYA 
'Ab ile Yenı Dönem Başladı' 
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın dün Cumhurbaşkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında özetle şunları söyledi: "Vize Serbestiyeti Anlaşması'nı gerçekleştirmek için öngörülen 72 kriter tarafımızdan tamamlanmak suretiyle Dışişleri Bakanlığımız tarafından AB makamlarına iletildi. Bu trafiğin Türkiye-AB ilişkilerine yeni bir ivme kazandırmasını umut ediyoruz ve bekliyoruz. Bugün itibarıyla yeni bir sürecin başladığını ifade edebiliriz. Bizim beklentimiz, resmi görüşmeler ve yazışmalar çerçevesinde bunun en kısa sürede hayata geçirilmesi. Bu sağlanırsa şüphesiz Türkiye'deki AB algısı da değişecektir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Schengen Vize Sistemi içinde serbest dolaşım hakkına sahip olması aslında çok daha önceden elde edilmesi gereken müktesep bir haktı. Bunun 2018 yılı içinde hızlı bir şekilde hayata geçirilmesi Türkiye-AB ilişkilerine şüphesiz yeni bir ivme kazandıracaktır. Bizim şu anda beklentimiz; Türkiye'nin önceliklerini de dikkate alarak terörle mücadele eden NATO müttefiki ülke olarak bu değerlendirmeleri hızlıca tamamlamaları ve Schengen uygulamasına bir an önce geçilmesi. Türkiye'nin terörle mücadelede zaafa düşmesi aynı zamanda Avrupa güvenliğinin de tehlikeye düşmesi demektir.
Hürriyet

Son Anda Uzlaştılar 
Almanya erken seçime gitmekten son anda kurtuldu. Genel seçimden 136 gün sonra, Hıristiyan Birlik partileri (CDU/CSU) ile Sosyal Demokratlar (SPD) yeni bir büyük koalisyon hükümeti kurmak için anlaştı. Geceli gündüzlü 10 gün süren müzakereler çok tartışmalı ve her an dağılma tehlikesi altında geçti. Müzakerelerde üç gün uzatmalara gidildi. Başbakan Merkel, salı sabahı saat 10.00'da başlayan son oturuma girerken, "Herkes acı tavizler vermek zorunda. Ülkenin refahı söz konusu. Çok hareketli bir dönemden geçiyoruz" şeklinde konuştu. SPD lideri Martin Schulz da "Bu son oturum olacak" dedi. Son oturum aralıksız 24 saat sürdü. Tüm geceyi müzakere masasında geçiren bazı bakanlara korumaları sabahleyin yeni giysi getirdi. Bazıları duş molası verdi. Gazeteciler de geceyi müzakerelerin yapıldığı Hıristiyan Demokrat Birlik (CDU) Genel Merkezi'nde geçirdi. Dün sabah 10.00'da "Uzlaşma sağlandı. Koalisyon anlaşması tamam" haberleri sızmaya başladı. Bu haberi, partilerin bakanlık dağılımı konusunda da anlaştıkları haberleri izledi. Başbakan Merkel 10.32'de toplantıdan çıktı ve gazetecilere hiçbir açıklama yapmadan makam aracına binerek, binadan ayrıldı. Kısa bir süre sonra da CDU/CSU ve SPD'den oluşan 15 kişilik müzakere heyeti dağıldı. Hıristiyan Sosyal Birlik (CSU) müzakere grubundan Alexander Dobrindt, müzakerelerde "nihayet başarıya ulaştıklarını, bir uzlaşma sağladıklarını" duyurdu.
Hürriyet

Suriye'de Dehşet Sürüyor 
Suriye'de rejim güçleri ve Rusya'nın İdlib bölgesinde ve Şam'ın Doğu Guta banliyösünde gerçekleştirdiği hava saldırıları devam ederken, sivil kayıplar her geçen gün artıyor. Rejimin, Doğu Guta bölgesine düzenlediği hava ve kara saldırılarında son olarak 23 sivil hayatını kaybetti. Bölgedeki hareketlilk ise devam ediyor. Rusya Savunma Bakanlığı, Rusya'nın Suriye'deki askeri üslerindeki savunma kapasitesini güçlendirdiğini duyurdu. Öte yandan basın toplantısı düzenleyen Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, "Türk tarafının üstlendiği yükümlülüklere uygun olarak henüz kendi gözetleme noktalarını kuramadığı İdlib'deki gerilimi azaltma bölgesinde Rusya Hava- Uzay Kuvvetleri düzenli olarak izleme faaliyeti yürütüyor" dedi. Ülkenin farklı noktalarında da gerginlikler devam ediyor. Bu noktalardan biri de İsrail sınırı çevresi. Önceki gün İsrail'in Şam'ın kırsalına füze saldırısı yaptığı ileri sürüldü. Suriye basınında yer alan haberlere göre, İsrail füzeleri Şam'ın kuzeyindeki Cemreye kentinde bir "bilim merkezini" hedef aldı. Şam'da saldırı sırasında üç patlama sesi duyuldu. Tel Aviv yönetimi ise saldırıları üstlenmedi. İsrail'in daha önce de Şam yakınlarındaki Hizbullah ve diğer İran destekli güçleri hedef alan saldırılar düzenlediği biliniyor. İsrail, Suriye hava sahasına girişleri Rusya ile koordine ediyor.
Milliyet

Kim'in Kız Kardeşi Olimpiyat Heyetinde 
Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un kız kardeşi Kim Yo-Jong'un Pyeongchang Kış Olimpiyatları için kurulacak üst düzey heyette yer alacağı açıklandı. Güney Kore Birleşme Bakanlığı, aynı zamanda İşçi Partisi Propaganda Dairesi Birinci Başkan Yardımcısı olan Yo-jong'un, Kuzey Kore Meclis Başkanı Kim Yong-nam liderliğindeki 22 kişilik üst düzey heyetin üyesi olacağı bilgisinin verildiğini duyurdu. Heyete, Kuzey Kore Ulusal Spor Rehberlik Komitesi Başkanı Choe Hwi ve iki ülke arasındaki ilişkilerden sorumlu dairenin başkanı Ri Son-gwon'un da katılacağı belirtildi. Güney Koreli yetkililer, Kuzey Kore heyetinin Cuma gününden itibaren ülkeye üç günlük ziyarette bulunacağını da ifade etti. Öte yandan Güney Kore'de Cuma günü başlayacak Kış Olimpiyat Oyunları için ülkede 'güzeller ordusu' olarak bilinen 200'ü aşkın kişiden oluşan Kuzey Koreli ponpon kızlar da dün sınırdan geçti. Kış Olimpiyatları'na Kuzey Kore'den 22 sporcu katılacak.
Vatan

EKONOMİ 
Dolar: 3,7975-3,7992
Euro: 4,6686  -4,6709
Sterlin: 5,2808-5,2841         
Gram Altın: 160,3340-161,4801

Gündemimizde Yeni Zam Yok 
Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, gündemlerinde yeni bir zam olmadığını söyledi. Şimşek CNN Türk'te katıldığı programda, "Yeni zamlar kapıda olacak mı?" şeklindeki bir soru üzerine, "Gündemimizde yeni zam diye bir şey yok. Tam aksine kamu maliyesinde alan olduğu ölçüde biz enflasyonu düşürmek için idari fiyatları daha düşük düzeyde tutma çabası içindeyiz. En son Avrasya Tüneli'nde artış oldu. Tüketiciye yansıyan fiyat artışı çok yüksek olmasın diye KDV'yi indirdik" diye konuştu. Şimşek, kısa vadede hedeflerinin enflasyonu tek haneye indirmek olduğunu belirterek, "İner ama ek çabayla orada tutmamız lazım. Şu anda iki tane çok temel makro sorundan bahsedecek olursak, biri cari açık, öbürü de enflasyon. Bu ikisini de çözeriz" dedi. Davos ziyaretinde Zeytin Dalı Harekatı'nın bir çok kapalı oturumda gündeme geldiğini söyleyen Şimşek, "Toplantılarda, Başbakan Yardımcısı ve Kürt olduğumu söyledim. Orada, 'Annem ve babam zengin veya siyasi anlamda güçlü aile değil, tarımla geçinen, okuma yazma dahi bilmeyen bir aile' dedim. Türkiye'nin Kürtlerle sorunu olmadığını anlattım" dedi.
Hürriyet

'Pttmessenger'da İlk Hedef Kamu, Bireysel Kullanım 6 Ay İçinde' 
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, PTT tarafından geliştirilen "PttMessenger"la ilgili olarak, "Bizim birinci hedefimiz kamu kurumlarının ve özel şirketlerin kendi içinde yaptıkları iş ve işlemlerle ilgili güvenli bir şekilde haberleşme sağlayabilmeleri. Ama hedefimiz 6 ay içerisinde bireysel olarak da vatandaşımızın kullanabilmesi" dedi. Arslan, TRT'de şunları söyledi: "PttMessenger'da bizim ilk hedefimiz kamu kurumlarının ve özel şirketlerin kendi içinde yaptıkları iş ve işlemlerle ilgili güvenli bir şekilde haberleşme sağlayabilmeleri. O yüzden şu anki yazılımımız kamu kurumlarına hizmet veriyor. Nitekim bazı kamu kurumlarımızla başladık bu çalışmaları birlikte yapıyoruz. Onlar bu sisteme dahil olduktan sonra kendi kullanıcıları erişebiliyor. Aynı şeyi büyük özel şirketler için de yapabilir hale geleceğiz. Hedefimiz 6 ay içerisinde bireysel olarak vatandaşımızın da sistemi kullanabilmesi. Dünyanın her yerinden insanların da kurumun sistemine dahil olmak şartıyla kullanma şansı var. Emin olun şu anda yurt dışında birçok ülkeyle görüşüyoruz. Bizim sistemimizi kullanmak istiyorlar. Tabi onlar da testlerini yapıp güvenliğinden emin oldukları için bunu istiyorlar.
Hürriyet

Piyasalarda Bundan Sonra Ne Olacak? 
Dünya piyasaları son bir haftaki gibi bir düşüşü neredeyse yedi yıldır görmemişti. Çarşamba günü düşüş durdu, piyasalar toparlandı. Bu bir haftalık hareketten ne anladık? İşte benim yaşananlardan ve yapılan tartışmalardan çıkardıklarım: Her ne kadar bazıları tarafından çöküş olarak adlandırılsa da piyasalarda fiyat düşüşleri aslında bir süredir beklenen düzeltme hareketiydi. Belki de yıllardır soluksuz tırmanan borsalardaki gecikmiş düzeltme demek daha doğru. Dünya ekonomilerinin toparlanmakta olduğu, işsizlik oranlarının gerilediği ve gelişmiş ekonomilerin krizden bu yana en iyi dönemlerini yaşadıkları bir zamanda piyasalarda çöküş olması çok olası değil. Buna karşın likidite bolluğu ve büyümenin de etkisiyle şişen piyasaların bir düzeltme yaşamadan devam etmesi ise çok zor.
Milliyet

Çok Çalışıyoruz Da... 
OECD ülkeleri arasında Türk işçisi açık ara en çalışkan çıktı. Statista'nın derlediği verilere göre haftalık 60 saatin üzerinde çalışma performansında Türk işçiler yüzde 23.3 daha fazla çalışma oranı ile 1'inci çıktı. Türk işçileri 60 saatin üzerinde yüzde 22.6 oranında çalışan Güney Koreli işçiler izledi. Endonezyalı işçiler 60 saat ve bunun üzerine yüzde 14.3'lük daha çalışma ile 3'üncü olurken, Hint işçiler de yüzde 13.6'lık fazla çalışma ile 4'üncü oldu. Listenin en altında İsveçli işçiler var. İsveçliler 60 saatten sonra en çok yüzde 1.9'luk mesaiye kalıyor. Almanlar yüzde 3.3'lük oranla sondan 2'nci sırada yer alıyor.
Vatan 

POLİTİKA
Yönetım Yarı Yarıya Değışecek 
CHP'nin hafta sonu yapılan kurultayında seçilen yeni Parti Meclisi (PM), Bilim Yüksek Kültür Platformu (BYKP) ve Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) üyeleri 48 saatlik itiraz süresinin dolmasıyla dün kesinleşti. Kılıçdaroğlu'nun, 11 Şubat'ta 2019'daki seçim süreçlerini birlikte göğüsleyeceği çalışma arkadaşlarını ataması bekleniyor. Kılıçdaroğlu'nun MYK'ya kimleri atayacağıyla ilgili parti kulisleri hareketlendi. Kılıçdaroğlu'nun Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyelerinin yarısını yenilemesi bekleniyor. Kulislerde Kılıçdaroğlu'nun, 12 kişilik MYK'ya 3 yeni koltuk ekleyebileceği konuşuluyor. Parti Okulu'ndan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı, Basın ve Propagandadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı ile AR-GE, Bilim Yönetim Platformundan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı adı altında yeni koltuklar oluşturulacak. Parti Okulu'ndan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına Yıldırım Kaya, AR-GE, Bilim Yönetim Platformundan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı'na ise PM'ye giren Prof. Dr. Fethi Açıkel veya Doç. Dr. Yunus Emre'nin getirilebileceği ifade ediliyor.
Hürriyet 

Ab İle Yeni Süreç 
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Avrupa Birliği ve ABD ile ilişkiler konusunda çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kalın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Hükümet, Esad ile temas kurmalı" çağrısını ise eleştirdi. Kalın, dün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu, soruları yanıtladı. İşte açıklamalardan satır başları: Vize Serbestiyeti Anlaşmasını gerçekleştirmek için öngörülen 72 kriter tarafımızdan tamamlanmak suretiyle Dışişleri Bakanlığımız tarafından AB makamlarına iletildi. Bugün (dün) itibarıyla yeni bir sürecin başladığını ifade edebiliriz. Bizim beklentimiz bu karşılanan 72 kriter çerçevesinde yapılan resmi görüşmeler ve yazışmalar çerçevesinde bunun en kısa sürede hayata geçirilmesi. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Schengen vize sistemi içinde serbest dolaşım hakkına sahip olması aslında çok daha önceden elde edilmesi gereken müktesep bir haktı. Bunun 2018 içinde hızlı bir şekilde hayata geçirilmesi Türkiye-AB ilişkilerine şüphesiz yeni bir ivme kazandıracaktır.
Milliyet

SPOR 
Buzun Dansı 
Tarihin 23. Kış Olimpiyatları, yarın gerçekleştirilecek açılış seremonisiyle resmen başlayacak. Dev organizasyon, Güney Kore'nin Pyeongchang kentinde düzenleniyor. 92 ülkeden 2950 sporcu, 15 branşta mücadele edecek. Cuma günkü resmi açılışın ardından iki haftayı aşkın sürecek yarışmaların ardından 25 Şubat'taki seremoniyle sona erecek. Oyunlar hasım iki ülke Güney Kore ile Kuzey Kore'nin bulunmaları açısından da ilgi çekiyor. Komşu topraklardaki Kış Olimpiyatları'na büyük önem veren kuzey tarafı, 10'u sporcu 32 kişilik delegasyonla ülkeye ayak bastı. Kuzey ve Güney Kore arasındaki özel anlaşmaya göre, Kuzey Kore lideri Kim'in ABD'nin kara listesindeki kız kardeşi Pyeongchang Kış Olimpiyatları heyetinde yer alacak. Kuzey Koreli müzisyenler de, devlet başkanı Kim Jong-un'a ait bir gemiyle dün Güney Kore'nin doğu limanına ayak bastı. Pyeongchang ise Kuzey ve Güney Kore'yi ayıran, askerden arındırılmış bölgenin sadece 64 kilometre uzağında yer alıyor. CAS tarafından cezaları kaldırılan 13 Rus sporcuya ise IOC oyunlara katılma hakkı tanımadı.
Milliyet

Kadronun Ömrü 1,5 Yıl 
Son yıllarda yeni sezon transfer çalışmalarına aylar öncesinden başlayan ve birçok başarılı hamle gerçekleştiren Beşiktaş Yönetimi yine erkenden düğmeye bastı. Hem yönetim hem de teknik heyetin uzun analizleri sonrasında yaşı bir hayli ilerleyen mevcut takıma 1.5 senelik ömür biçildi. 2019'da takımdaki tecrübeli isimlerin büyük çoğunluğunun sözleşmelerinin bitecek olması sebebiyle siyah-beyazlılar kendi bünyesine adeta gençlik aşısı vuracak. Kısa, orta ve uzun vadede geçerli olmak üzere bir planlama yapan yönetim öncelikle Atiba, Gökhan Gönül ve Ricardo Quaresma'nın alternatiflerini kadroya katacak. Yaz transfer döneminin rotasını şimdiden çizen Beşiktaş Transfer Komitesi; sağ bek, kanat, orta saha ve forvet hattını tazelemek için çalışmalara başladı.
Milliyet

Fener'ın Işığı Kupada 
Fenerbahçe, kendi evinde Spor Toto 1. Lig ekibi Giresunspor'u 2-1 mağlup etti. İlk maçı da deplasmanda 2-1 kazanarak avantajlı olan sarı- lacivertliler yarı final biletini elde edip, ezeli rakibi Beşiktaş ile eşleşti. Aykut Kocaman'ın orta saha merkezde genç yetenekler; Eljif Elmas ve Oğuz Kağan'ı oynatması, kanatlarda da Samed'in olması maça adeta heyecan kattı. Metin Diyadin'in ayrılışıyla sıkıntıya giren ve esas hedefini 1. Lig'e çeviren Giresun ekibi ise ilk maçtaki 11'e benzer bir yapı kurdu. 7'de ilk tehlikeyi genç Samed'in sağ çaprazından bulduğu şutla yakalayan Fenerbahçe'yi kaleci Anıl durdurdu. 9'da bu sefer konuk ekip geldi, sol taraftan hızla giren Sinan, Kameni'yi de geçti ama dar açıdan vurunca direğe takıldı. Savunmada aksayan özellikle Şener'in bölgesinde sorun yaşayan Fenerbahçe'yi 12'de Ahmad'ın iyi pasında defansın arkasına kaçan Dialiba üzdü: 0-1 15'te kalabalık gelen ev sahibinde önce Fernandao kaleci Anıl'ı aşamadı, ardından Hasan Ali'nin pasında Eljif çerçeveyi bulamadı. Ağırlığını koyan sarı-lacivertlilerde, 18'de Dirar'ın ortasında Fernandao zorladı, Samed tamamladı: 1-1. 30-35 arası 4 kornerle ön alanda baskı kuran Fenerbahçe'de, 37'de sahneye Aatif çıktı, Faslı yıldız getirdiği topu ceza sahası dışından çok şık vurup ağları sarstı: 2-1 İkinci yarıda skorun da etkisiyle zaman zaman kopuk oynayan, rakibinin seri paslarına ve top kontrolüne izin veren Fenerbahçe, ritim bulmakta zorlandı. Tempo düştükçe hazırlık maçı havasına giren mücadelede sarı-lacivertliler, değişikliklerle son 25 dakikada pazar günkü Başakşehir sınavının kadro hazırlığını yapmaya başladı.
Milliyet

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme