22 Mart 2018 Perşembe

22.03.2018 Genel Gündem22.03.2018

TÜRKİYE 

Çaldıklarını Uruguay'da Yedi... 
Çiftlik Bank CEO'su Mehmet Aydın'ın Uruguay'a kaçışından yeni detaylar gelmeye devam ediyor. Satın aldığı malikânede yaşamak yerine lüks bir villa kiraladığı ortaya çıkan Mehmet Aydın'ın komşuları, Aydın'ın aralık ayına kadar bu adreste kaldığını doğruladı. Yerel kaynakların aktardığına göre, Aydın Uruguay'da 640 bin dolara satın aldığı Ferrari'den 'Babamdan hediye' diye söz ediyordu. Türkiye'nin hakkında Uruguay'a iade talebinde bulunduğu Aydın'ın 2017'de Uruguay'a geldiğinde, başkent Montevideo'nın Marina de Santa Lucia bölgesinde özel korunaklı ve sadece mülk sahiplerinin girebildiği bir malikâne aldığı ortaya çıktı.
Hürriyet


Kuzey Irak'ta Güvenlık Kuşağı... 
Genelkurmay Başkanlığı, dün sabah yaptığı açıklamada, Kuzey Irak'taki Hakurk bölgesine düzenlenen hava taarruzunda 8 PKK'lı teröristin daha etkisiz hale getirildiğini, böylece söz konusu bölgede etkisiz hale getirilen terörist sayısının 38'e yükseldiğini duyurdu. Genelkurmay'ın açıklamasının perde arkasında ise TSK'nın geçen yıl sonbahar-kış döneminden bu yana Kuzey Irak içlerinde karadan yürüttüğü operasyonların iyice genişlemesi gerçeği var. Kuzey Irak'ta Hakurk/Kani Rash bölgesinde operasyon yapan komandolar, dağlarla kaplı bölgede teröristlerin saldırı hazırlığında olduğunu tespit etti. Teröristlerin bulunduğu yerlerin koordinatlarının bildirilmesinin ardından savaş uçaklarının değişik zamanlarda düzenlediği taarruzlarda dün itibariyle toplam 38 terörist etkisiz hale getirildi.
Hürriyet

Trump'ın Bunlara Ayar Vermesı Lazım... 
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump'a seslenerek "Sayın Trump'tan artık hadsizlik boyutuna varan açıklamaların önünü kesecek bir tavır ortaya koymasını bekliyoruz. Sayın Trump'ın bunlara bir ayar vermesi lazım" dedi. Erdoğan, Beştepe'de düzenlenen 'Milletimizle Birlikte Daha Yeşil Türkiye' programında yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi: "TÜRKİYE, kendisine biçilen gömlekleri parçalayıp attıkça, önüne konulan senaryoları yırtıp muhataplarının yüzüne çarptıkça karşı tarafın dengeleri iyice bozulmaya başladı.
Hürriyet

Baskına 3 Müebbet... 
15TEMMUZ darbe teşebbüsünde Hürriyet gazetesinin içinde bulunduğu Doğan Medya Center'ın işgal edilmesi davasında üç sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dün görülen davada sanıklar son savunmalarını yaptı. Tutuklu sanıklar eski binbaşı Mehmet Akif Aslan, eski yüzbaşılar Erdal Şeker ve Süleyman Ahmet Kaya, darbe suçlamalarını reddederek terör saldırısını önlemek amacıyla Doğan Medya Center'a gönderildiklerini öne sürdü.
Hürriyet

Nevruz Coşkusu... 
Nevruz kutlamalarında dikkatlerin yoğunlaştığı Diyarbakır'da sağduyu hâkim oldu. Sıkı güvenlik önlemleri altında yapılan Nevruz etkinliklerinde olay yaşanmadı. Nevruz kutlamaları nedeniyle Diyarbakır kent merkezinde polis kapsamlı güvenlik önlemleri aldı. Alana ulaşan tüm yollar bariyerlerle kapatıldı. Kutlama alanına ulaşanlar birkaç noktada kurulan güvenlik noktalarında sıkı aramadan geçirildi, alana giren gazetecilerin kalemlerinin yanı sıra yeşil-kırmızı-sarı renkleri barındıran flama ve aksesuarlar ile ruj ve parfüme izin verilmedi. Müziklerin çalındığı ses sistemi alanda önlem alan güvenlik güçlerince kontrol edilirken önceden belirlenen şarkıların dışında şarkıların çalınması da engellendi.
Milliyet

ABD İle Anlaşmaya Değil, Anlayışa Vardık... 
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, dün Lesoto Dışişleri ve Uluslararası İlişkiler Bakanı Lesego Makgothi ile Dışişleri Resmi Konutu'nda düzenlenen ortak basın toplantısında konuştu. Çavuşoğlu, ABD ile Türkiye'nin PYD/YPG'nin Fırat'ın doğusuna çekilmesine ilişkin bir anlaşmaya varıp varmadığı konusunda şunları kaydetti: "Öncelikle şu 'anlaşmaya vardık' sözünü bir netliğe kavuşturmamız gerekiyor. Bunları defalarca gerek sohbetlerimizde gerekse açıklamalarımızda vurguladık. 'Bir anlayışa vardık' diyoruz. Bu anlayış da, Suriye'nin, özellikle Menbiç ve Fırat'ın doğusunun istikrara kavuşturulması.
Milliyet

Mehmetçik Umut Oldu... 
TSK'nın, Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) desteğiyle sürdürdüğü harekat kapsamında terör örgütü YPG/PKK'ya ait sığınak, barınak ve mağaraları imha eden, Afrin ilçe merkezi ile belde ve köyleri örgütün işgalinden kurtaran Mehmetçik, terörden temizlenen alanlarda görevini büyük kararlılıkla sürdürüyor. Teröristlerden arındırılan yerleşim yerlerinde olası tuzaklar temizlemek için büyük gayret sarf eden komandolar, geceleri teröristlerin sızma girişimlerine karşı da teyakkuzda bekliyor.
Milliyet

PKK Kamplarına Bomba Yağdı!.. 
Türk Silahlı Kuvvetleri'nce Irak'ın kuzeyindeki terör örgütü PKK kamplarına yönelik operasyonda saldırı hazırlığındaki 8 terörist etkisiz hale getirildi. Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki 3. Piyade Tümen Komutanlığına bağlı 34. Hudut Tugay Komutanlığı ile Dağ ve Komando Tugay Komutanlığınca 10 Mart'ta PKK'lı teröristlerin sınırın Irak tarafındaki kamplarına yönelik başlatılan hava destekli operasyon kararlılıkla devam ediyor.
Vatan

İttifaka Değil, Yüzde 10 Seçim Barajına Karşıyız!.. 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CNN Türk canlı yayınında Şirin Payzın'ın konuğu oldu. Gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle: Biz ittifaka karşı değiliz. Siyasal partiler ittifak yapabilirler. Biz yüzde 10 seçim barajına karşıyız. Baraj çok yüksek. Niye kaldırmıyorlar? Çünkü korkuyorlar. Barajın kalkması lazım. Şu anda benim kalkıp 'Biz ittifak yapacağız' demem çok doğru değil. Önce ittifakın yararları, zararları, getirileri ve götürülerine bakılmalı.
Vatan

 'Atatürksüz Meclis' Kitapçığı... 
TBMM Başkanlığı'nın, Meclis Kanunlar ve Kararlar Başkanlığı'nın kuruluş yıldönümü töreni için bastırdığı 'Meclis-i Mebusan'dan Bugüne Kanunlar ve Kararlar Daire Başkanlığı' kitapçığında Atatürk'ten söz edilmemesine CHP tepki gösterdi. CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Abdülhamit'ten bahsedilen kitapçıkta Meclis'in kurucusu Atatürk'ün adının tek bir satırda dahi geçmemesinin büyük saygısızlık olduğunu söyledi. CHP'liler dünkü yıldönümü törenine de katılmadı.
Posta

Ethem Sarısülük Davasında Ceza 5 Bin Lira Arttı... 
Ethem Sarısülük, 1 Haziran 2013'te Ankara Güvenpark'taki Gezi protestosu sırasında polis Ahmet Şahbaz'ın silahından çıkan kurşunla ölmüştü. Mahkeme Ahmet Şahbaz'ı 'olası kasıtla adam öldürmek'ten 7 yıl 9 ay hapse çarptırmış ancak Yargıtay kararı bozmuştu. Yeniden yargılanan Ahmet Şahbaz, 1 yıl 4 ay hapse çarptırılmıştı. Hapis cezası 10 bin 100 lira para cezasına çevrilmişti. Yargıtay cezayı az bulup kararı ikinci kez bozmuştu. Aksaray'da dün görülen davada cezanın 15 bin 200 liraya çıkarılması kararlaştırıldı.
Posta

DÜNYA  
ABD Başkanı, Danışmanlarına Rağmen Putın'ı Kutlamış... 
Washıngton Post gazetesinin iddiasına göre danışmanlar Trump için hazırladıkları notlara 'TEBRİK ETME' diye yazdılar. Ancak genelde sözlü brifing almayı seven Trump'ın bu tavsiyeyi okuyup okumadığı açıklık kazanmadı. Rus lider ile telefonda görüşen Trump, Putin ile uzak olmayan bir gelecekte silahlanma yarışı ve diğer meseleleri görüşebileceklerini söyledi. Ancak Başkan Trump'ın danışmanları- na rağmen Putin'i kutlaması tepki çekti.
Hürriyet

İlk İtiraf... 
İsrail ordusu, 6 Eylül 2007'de düzenlenen hava saldırısına ilişkin dün ilk kez kamuoyuna açıklama yaptı. Ordu açıklamasında, Suriye'nin başkenti Şam'ın 450 kilometre kuzeydoğusundaki Deyrizor bölgesinde bulunan bir tesise 8 adet F-15 uçağıyla çok gizli hava saldırısı düzenlendiğini belirtti. Hava saldırısıyla imha edilen tesisin yıllar içinde geliştirildiği ve 2007 sonunda işletilmesinin planlandığını savunan İsrail ordusu, 2004 sonunda Deyrizor'daki bu tesisin geliştirilmesine yardım eden yabancı uzmanlardan bilgi edinmeye başladıklarını kaydetti.
Hürriyet

Suudiler, İhvan'ı Müfredattan Çıkarıyor... 
Ilımlı İslam'a geçeceğini açıklayan Suudi Arabistan'da kitaplardan Müslüman Kardeşler (İhvan) etkisinin silineceği ve söz konusu yapılanmaya sempati duyanların eğitim sisteminden uzaklaştırılacağı bildirildi. Suudi Eğitim Bakanı Dr. Ahmed bin Muhammed el İssa, radikal görüşlerle baş edebilmek için müfredatın gözden geçirildiğini, kitaplarda İhvan etkisi olmadığından emin olmak istediklerini söyledi. İssa, Müslüman Kardeşler'e sempatiyle bakan kitapların yasaklanacağını, söz konusu ideolojiye sempati duyanların ise görevlerinden alınacağını söyledi.
Hürriyet

AB-Türkiye İlişkilerine Varna Ayarı Gelecek... 
Avrupa Birliği (AB) kurumlarında, Bulgaristan'ın Varna kentinde düzenlenecek zirveye yönelik hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Hazırlıkların lojistik bölümü kadar, zirvenin içeriğinin şekillendirilmesine yönelik itinalı çalışmalar da sürüyor. Teknik açıdan bakıldığında, AB açısından, zirvenin nihai gündemini oluşturmak son derece zor. Gerek AB içerisinde gerekse Ankara'da, AB-Türkiye liderler zirvesinin düzenlenmesine yönelik "fikir" Brüksel kulislerinde konuşulurken, Almanya'da henüz hükümet çalışmaları sonuçlanmamış ve koalisyon kurulamamıştı. Zirve kararının kesinleştiği tarihten bu yana da, önemli gelişmeler yaşandı. 20 Ocak'ta başlayan "Zeytin Dalı Harekatı'nın ilk ayağı, 58 gün gibi kısa bir sürede tamamlandı
Milliyet

Suriye'de Yine Siviller Vuruldu... 
Suriye'de başkent Şam'ın Doğu Guta bölgesinde çatışmalar sürerken, bölgeden sivillerin tahliyesi için yürütülen çalışmalar da devam ediyor. Rusya'nın Suriye'deki ateşkesi izleme merkezinden yapılan açıklamada, Doğu Guta'da sivillerin tahliyesi için üçüncü insani koridorun açıldığı belirtildi. Açıklamada "Siviller militanlardan kurtarılan Sakba ve Kafer Batna yerleşim birimlerine dönmeye devam ediyor. Bölgelere insani yardım sevkiyatı yapıldı" denildi. Doğu Guta'dan şu ana dek 80 bin kişinin tahliye edildiği belirtiliyor.
Milliyet

8 Ay Hapis Cezası Aldı... 
İsrail askerlerini tokatladığı için 18 Aralık'ta gözaltına alınan "Filistin'in cesur kızı" lakaplı Ahed Tamimi'nin, İsrail askeri mahkemesindeki davada anlaşmaya vardığı belirtildi. Buna göre askeri savcılık, Tamimi'nin suçunu kabul etmesi karşılığında, 8 ay hapis cezası almasını önerdi. 17 yaşındaki Ahed Tamimi'nin, askeri savcılıkla vardığı anlaşma uyarınca 8 ay hapis yatacağı ve 1.400 dolar tutarında para cezası ödeyeceği bildirildi. Savcılıkla varılan anlaşma uyarınca Tamimi, videoya kaydedilen İsrail askerlerini tokatlaması olayı dahil 4 saldırı suçlamasını kabul edecek. Bununla birlikte avukatı, söz konusu anlaşmayla, Tamimi'ye başka suçlama yöneltilmeyeceğini, bunun da yıllarca hapis yatmaktan kurtulacağı anlamına geldiğini belirtti. Daha önce 10 yıl hapis cezasına denk gelebilecek 12 suçlama yöneltilen genç kız dört aydır askeri hapishanede gözaltında bulunuyor.
Milliyet
  
İfade Vermeye Çağrıldı... 
Avrupa Parlamentosu ve İngiltere Parlamentosu'nun Medya Komitesi, sosyal paylaşım sitesi Facebook'un kurucu Mark Zuckerberg'i, 50 milyon Facebook kullanıcısına ait kişisel bilgilerin çalınmasıyla ilgili ifade vermeye çağırdı. Londra merkezli Cambridge Analytica adlı veri analiz firmasının, 50 milyon Facebook kullanıcısının kişisel verilerini izinsiz şekilde, 2016 ABD başkanlık seçimleri ile İngiltere'nin Avrupa Birliği (AB) üyeliğinden çıkış referandumunun sonucunu etkilemek için kullandığı ortaya çıkmıştı.
Vatan

DEAŞ'tan Deaş'tan Messi'li Messi'li Tehdit... 
TERÖR örgütü DEAŞ, 2018 Dünya Kupası'na ev sahipliği yapmaya hazırlanan Rusya'yı, ünlü futbolcu Lionel Messi'yle tehdit etti. Örgütün hazırladığı son propaganda posterinde Messi, üzerinde Guantanamo esirlerine giydirilen tarzda bir turuncu tulumla, başkent Moskova'daki Luzhinki Stadyumu'nda infaza hazırlanırken görülüyor.
Vatan

EKONOMİ

Dolar: 3,9058-3,9071
Euro: Euro 4,8333-4,8345
Sterlin: 5,5351-5,5381
Gram Altın: 167,4594-167,5714

Haydi Yerlileşin!.. 
Türkiye Yerlileştirme Yürütme Kurulu, Türkiye'nin cari açığını kapatmak ve ithal edilen ürünlerin sayısını azaltmak için başlattığı çalışmada önemli noktaya geldi. Aylardan beri yerli üretim için desteklenecek yüksek teknoloji gerektiren ürünlerin taranması tamamlandı. 7 sektörde özel destek ve teşvik verilecek 43 ürün belirlendi. Bilim, Teknoloji ve Sanayi Bakanı Faruk Özlü, bu ürünlerin Türkiye'de üretilmeye başlanmasıyla birlikte 19.5 milyar dolarlık cari açığın kapatılacağını söyledi. Özlü, bunun sonuçlarının iki yılda görülmeye başlayacağını savundu.
Hürriyet

Önce Sonra Şirket... 
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Otomotiv Sanayii Derneği'nin (OSD) 44. Olağan Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, yerli otomobilde gelinen son noktaya ilişkin açıklamalar yaptı. Özlü, "Yerli otomobilde teknik ve mali analiz çalışması bitmek üzere. Bir CEO ataması yapacağız. Bir de şirket kuracağız. CEO atamasını bu ay içerisinde tamamlamayı planlıyoruz. Şirket kurma aşamasını da gelecek ay tamamlamayı planlıyoruz" dedi.
Hürriyet
FED SÜRPRİZ YAPMADI FAİZ 25 BAZ PUAN ARTTI... 
Amerika Merkez Bankası (Fed) beklendiği gibi faizi 25 baz puan arttırdı. Fed'in iki günlük mart ayı politika toplantısının ardından açıklanan karara göre yetkililer, faizi 1.50- 1.75 seviyesine çekti. Fed yetkilileri 2018 faiz artırım patikasına ilişkin beklentilerini de açıkladı. Buna göre yetkililer 2018'de 3 faiz artırımı bekliyor. Faiz artırımı beklentisinin 3'te kalması doların TL'ye karşı değer kaybetmesini sağladı.
Hürriyet

Yerli Oto Tam Gaz... 
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, yerli otomobilde gelinen son noktaya ilişkin, "Yerli otomobilde teknik ve mali analiz çalışması bitmek üzere. Bir CEO ataması yapacağız. Bir de şirket kuracağız. CEO atamasını bu ay içerisinde tamamlamayı planlıyoruz. Şirket kurma aşamasını da gelecek ay tamamlamayı planlıyoruz" dedi. Otomotiv Sanayii Derneği'nin (OSD) 44. Olağan Genel Kurulu'na katılan Bakan Özlü, Türkiye ekonomisi açısından 2018'in sıçramanın devam edeceği bir yıl olacağını da belirtti.
Milliyet

SGK Prim Tahsilatı 37 Milyar Tl'yi Aştı.. 
.Maliye Bakanı Naci Ağbal, sosyal güvenlik prim borcu ve vergi tahsilatı toplamının 37 milyar 881 milyon liraya ulaştığını söyledi. Ağbal, TBMM'de kabul edilerek vatandaşa SGK prim borçları, idari para cezaları ve vergi borçlarını yapılandırma hakkı tanıyan kanunlar sonrasında vatandaşın taksitlerini ödemekte büyük bir özen gösterdiğini belirterek, teşekkür etti. Ağbal, yasanın yürürlüğe girdiği Mayıs 2017'den bu yana tahsil edilen toplam para tutarına ilişkin de bilgi verdi.
Milliyet

Geriye Dönük İstihdam Desteklerine Başvurun... 
TÜRKIYE Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye'nin istihdam teşvikleri sayesinde geçen yıl bir ilki gerçekleştirdiğini belirterek, "Türkiye'nin ilk defa geçen yıl itibarıyla ilave yeni işe aldığı kişi sayısı 1 milyon 500 bin oldu. Kocaeli de yüzümüzü kara çıkarmadı, üye başına 1.3 ilave istihdamla Türkiye ortalamasının üzerinde bir rakam elde etti" dedi
Vatan

1.7 Milyar Liralık Kampüs... 
İstanbul'un en değerli semtlerinden Nişantaşı Teşvikiye'de yer alan Marmara Üniversitesi kampüsü arazisinin satışı tamamlandı. Emlak Konut GYO'nun dün düzenlediği ihaleye 6 istekli katılırken, kazanan Dap Yapı'nın sahibi olduğu Eltes İnşaat&İstlife iş ortaklığı oldu. Ortaklık, ihaleyi 1 milyar 763 milyon 750 milyon lira satış toplam geliri ve yüzde 40 yani 705 milyon 500 bin lira Emlak Konut GYO'ya ödenecek arsa payı teklifiyle kazandı.
Vatan

Tüpraş'ta Hedefi Aşan Performans... 
Tüpraş'ın 58'inci Genel Kurul toplantısı dün Kocaeli'ndeki şirket merkezinde yapıldı. Burada konuşan Koç Holding ve Tüpraş Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç, "Başarılı bir 2017'yi geride bıraktık. Tüpraş 28.5 milyon ton hampetrol ve 1.9 milyon ton yarı mamul önceki geçen yılın yüzde 3.4 üzerinde, 28.9 milyon ton üretim gerçekleştirdi" dedi.
Posta

Fiyat Artışları 2'İnci Ele Yarayacak... 
Sıfır km araçlara gelen zamlar geçen yılın sonlarından beri, 2'inci el otomobillere olan ilgiyi artırdı. 2017 sektörü için pazarın büyümeye devam ettiği bir yıl oldu. Binek araç devir adetleri TUİK verilerine göre 2016'ya oranla yüzde 9.8 artarak 5 milyon 190 bin 158 adet oldu. Özellikle 1.6 lt üzerindeki motor hacimlerindeki otomobillerde 2'inci el fiyat avantajından dolayı rağbet görmeye başladı.
Posta

SPOR  
Oğuzhan Bir Yere Gitmez... 
Beşiktaş'ta bu sezon boyu sık sık gündeme gelen kaptan Oğuzhan Özyakup'un sözleşme yenileme konusu yeniden sıcaklık kazanırken, siyah beyazlı yönetim bu konuda hiçbir sorun yaşanmadığını bildirdi. Sezon sonunda sözleşmesi bitecek Oğuzhan'ın bir yere gitmesinin söz konusu olmadığını dile getiren yöneticilerden sonra başkan Fikret Orman da hiçbir olumsuzluk yaşanmadığını söyledi. Orman şöyle dedi:

Hürriyet
Efes'ten Kötü Gidişe Devam... 
THY EuroLeague'in 27. haftasında Khimki'yi ağırlayan Anadolu Efes 85-73 yenildi ve normal sezonu son sırada tamamlaması kesinleşti. Maça müthiş başlayan Efes ilk çeyrekte 29 sayı buldu. ? 2. yarıya 49-42 önde çıkan Efes, final çeyreğine 61-61'lik eşitlikle girdi. Anadolu Efes, skor 72-71 Khimki lehine döndükten sonra Shved ile Vialtsev'e engel olamadı. Temsilcimiz 11 üçlük isabetini önleyemediği maçı 85-73 kaybetti.
Hürriyet

Bizi Onaylarlarsa Yeniden Adayım... 
Galatasaray Sportif AŞ Başkanvekili Abdurrahim Albayrak'ın 'Geleneksel Karadeniz Yemekleri' davetine Teknik Direktör Fatih Terim ile birlikte katılan Kulüp Başkanı Mustafa Cengiz, burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada, mayıs ayında yapılacak genel kurulda yeniden aday olduğunu belirtti.
Hürriyet

Türk Futbolunda Dijital Çağ... 
Life+TV'de yayınlanan Spor+ programının özel konuğu olan Turkcell Genel Müdür Yardımcısı İsmail Bütün, Turkcell'in Türk sporuna katkılarını ve yeni projelerini anlattı. Turkcell olarak kuruldukları günden bu yana 25 spor branşında, toplamda 500 milyon tl'nin üzerinde maddi destekle, 34 binden fazla sporcunun yanında olduklarını belirten Bütün, "Türk sporuna gerek sponsor olarak gerekse de bilinilirlik ve farkındalık yaratarak destek olmaya, TURKSPORU projemiz aracılığıyla devam ediyoruz" diye konuştu.
Milliyet

Talisca'yı Nilli Takım Bozmadı... 
B eşiktaş forması altında gösterdiği başarılı performans nedeniyle Brezilya Milli Takımı'na davet edilen Anderson Talisca hem yönetimi hem de teknik heyeti sevindirdi. Ancak yıldız futbolcunun 12 Mart'ta milli takıma çağrıldıktan sonra yarım saat forma giydiği Bayern Münih ve 90 dakika sahada kaldığı Başakşehir maçlarındaki etkisiz oyunu tartışma konusu oldu.
Milliyet
  
Milli Ruh Yeniden Yükselecek... 
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören yarın İrlanda Cumhuriyeti ile oynayacağı karşılaşmanın Ay-yıldızlı ekip için yeni bir başlangıç olacağını belirtti. Karşılaşma için hazırlanan maç kitapçığında açıklamaları yer alan Demirören şu değerlendirmeleri yaptı: "DEĞERLİ futbolseverler, yeni bir başlangıç için 2018'in ilk milli maçında bir kez daha güzide kentimiz Antalya'da bulunmaktan duyduğum memnuniyeti sizlerle paylaşmak istiyorum.
Vatan

Tek Gündem Seçim... 
Trabzonspor'da Olağanüstü Kongre'nin tarihi netleşti... İlk tur 29-30 Mart tarihlerinde Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde, yeterli çoğunluk sağlanamaz ise, 7-8 Nisan tarihlerinde, çoğunluk aranmadan olağanüstü genel kurul Hayri Gür Spor salonunda toplanacak.
Vatan

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme