20 Ekim 2018 Cumartesi

20.10.2018 Genel Gündem

20.10.2018
TÜRKİYE
Chp İş Bankası'ndan Delikli Kuruş Almamıştır 
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "Herkes bilsin ki Cumhuriyet Halk Partisi, İş Bankası'ndan bugüne kadar bir delikli kuruş almış değildir, almayacaktır. Kasamıza bir tek delikli kuruş girmemiştir." dedi
Hürses


Chp'den Teklif: Gizli Tanıklık Kaldırılsın 
CHP Genel Başkan Yardımcısı, Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, son olarak ABD'li din adamı Andrew Brunson davasında tartışılan, "gizli tanık" uygulamasına son verilmesini öngören bir kanun teklifi hazırladı.
Vatan

İlk Millet Bahçesi '8 Kasım' Da Acıkyor 
Ataköy'deki alanın İstanbul'un en kıymetli arsalarından biri olduğunu ve inşaat yapılmasına engel bulunmadığını belirten TOKİ Başkanı Ergün Turan, "Biz burayı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımızla, Cumhurbaşkanımıza arz ettik. 'Buranın yeşil alan olması İstanbul için önem arz eder' dedik. Cumhurbaşkanımızın desteği ve talimatlarıyla bir araya geldik. Pendik'te de millet korusu inşa ediyoruz. Bu koru Yıldız Korusu büyüklüğünde ve tamamen denize hakim. Bir ay içinde ihalesini yapacağız. Yıldız Parkı, Emirgan Korusu gibi denize bakan bir koru olacak. İstanbul'a 22 tane 'millet bahçesi' yapacağız" diye konuştu
Milliyet

Altaytankı İmza Aşamasında 
Savunma Sanayii Müsteşarlığı, 250 Altay tankının seri üretimi için BMC Otomotiv ile geçen nisandan bu yana görüşmeler yürütüyordu. Sözleşme görüşmelerinin pratikte bittiğini belirten Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, "Yarın dahi imzalayabiliriz, ancak sözleşme içindeki çeşitli şirketlerin payları ve ürünleriyle ilgili görüşmeler devam ediyor" diye konuştu. Demir, ilk tankın tesliminin, sözleşmenin imzalanmasından 18 ay sonra olacağını söyledi.
Posta

Ellerini Ovuşturanlar Hüsrana Uğradı 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi'nin Sabancı Kültür Sarayı'nda düzenlenen akademik yıl açılış törenine katıldı. Erdoğan özetle şunları söyledi: "Biz, kadim bir devlete ve medeniyete sahibiz. Her alanda kökleri derinlere inen kurumlara sahibiz. Bugün içinde bulunulan yüksek öğrenim kurumları dünyanın eski eğitim, öğretim müesseselerinin mirasçılarıdır. Şanlıurfa'daki Harran Okulu dünyanın en eski üniversitelerinden biri olarak kabul edilir. Ege Bölgemizdeki binlerce yıllık geçmişe sahip şehirlerimiz, aynı zamanda birer kültür ve ilim yuvasıdır."
Sabah

DÜNYA 
İsrail'den Gazze Sınırına Askeri Yığınak! 
İ İsrail güçleri 12 yıldır hukuksuz bir seklide abluka uyguladığı Gazze Şeridi sınırına büyük askeri yığınak yaptı. 30'uncu haftasına giren barışçıl "Büyük Dönüş Yürüyüşü" eylemlerini katliamlar ve hava saldırılarıyla durduramayan Tel Aviv, sınıra onlarca tank, zırhlı araç ve cok sayıda asker sevk etti.
Star 

EKONOMİ 
Dolar: 5,6353-5,6428
Euro:6,4585-6,4695
Sterlin: 7,3343-7,3579
Gram Altın: 222,3630-222,6837

İş Bankası'na Sendikasyon 
İş Bankası'na sendikasyon Türkiye İş Bankası, 13 ülkeden 26 finansal kuruluşun katılımıyla 605 milyon Avro ve 276 milyon dolar tutarında 367 gün vadeli sendikasyon kredisini imzaladı. Kredi anlaşmasında Standard Chartered Bank koordinatör, Mizuho Corporate Bank ise ajan banka olarak görev aldı.
Cumhuriyet

Renault'dan Dev Yatırım 
Oyak Renault proje bazlı teşvik sistemi katkısıyla yeni biryatınm gerçekleştirdi. Türkiye'de ilk defa alüminyum motor bloku üretilecek fabrikanın temeli dün Bursa'da atıldı. ¦ OTOMOTİV sektörünün liderlerinden Oyak Renault tarafından, Türkiye'nin ilk 'Yüksek Basmçlı Alüminyum Enjeksiyon Fabrikası'nın temel atma töreni dün Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varankın katılımıyla Bursa'da gerçekleştirildi.
Güneş

2019' Da Ötv' Den 164 Milyar Tl Gelecek 
Devletin kasasına gelecek yıl özel tüketim vergisinden (ÖTV) 164 milyar lira girmesi planlanırken, gelir vergisinden 176.7 milyar lira, kurumlar vergisinden de 81 milyar liralık kaynak hedefleniyor.
Milliyet

Gayrimenkul Kıymetler Borsası Faaliyette 
MÜSİAD tarafından Türkiye'deki gayrimenkullerin alıııısatım ve kiralama gibi işlemlerinin 7 gün 24 saat elektronik ortamdan yapılabilmesi, konut ve iş yeri gibi projelerle ilgili gerçek ve şeffaf bilgilere ulaşımın kolaylaşması, sektörün ' yabancıya satışının katlanarak artması amacıyla Gayrimenkul Kıymetler Borsası AŞ (GABORAS) kuruldu.
Milliyet

SPOR 
Pereiradan Türkçe Çağrı 
Trabzonspor'un Portekizli savunmacısı Joao Pereira'nın, belediye hoparlöründen yaptığı anonsla vatandaşları Pazartesi günü oynayacakları Büyükşehir Belediye Erzurumspor maçına davet ettiği görüntüler taraftarın ilgisini çekti.
Güneş

Usta İşi 
Aslında maçın büyük bölümünde istediğini sallaya yansıtamadı temsilcimiz, Zalgiris'iıı akıllı savunmasının da bunda etkisi vardı. Özellikle potaya yaklaşmamızı istememişti Jasikevicius ve bunu başardı. Fenerbahçe'de sezon başından bu yana 'Delici oyuncu olmaması sıkıntı olur mu?' sorusu, bu kez sahada görünüyordu.
Milliyet

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme